SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Metin KOÇ / Amkspor.Com / Twitter: @kocmtn

Türk sporunun iki ezeli rakibi Galatasaray ile Fenerbahçe’nin bayan basketbol takımları dün akşam Abdi İpekçi Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Kazanan Galatasaray oldu ve lig şampiyonluğuna ulaştı.

Şampiyonluğu anasının ak sütü gibi helal etti sarı-kırmızılılar tebrik edelim.

Buraya kadar sıkıntı yok.

Asıl meselemiz Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan tüm müsabakalarda olduğu gibi bu maçta da olayların maçın önüne geçmesi.

Fenerbahçeli yöneticiler serinin en kritik yerinde oyuncularına yalnız değilsiniz mesajı vermek için maçı seyretmeye gelebilir. Bunun altında provakatif sebepler aramak art niyetliliktir.

Mahmut Uslu ve Ali Koç gibi Fenerbahçe camiasının önde gelen isimlerini taraftarların arasına oturtmak ise gerilime davetiye çıkarmaktır, kimse kusura bakmasın!

Bize gelen bilgilere göre, Fenerbahçeli yöneticiler maç güvenlik toplantısında protokol tribününden yer istemiş ancak bu talepleri Galatasaray yönetimince kabul görmemiş. Bunun üzerine Fenerahçe benchinin arkasında maç izleme talebinde bulunan sarı-lacivertli yöneticilerin bu isteği de reddedilmiş.

Sonuç ise tirajikomik!

Fenerbahçeli yöneticiler Galatasaraylı taraftarların arasından geçirilirken salonda gerilim tavan yapıyor.

Akabinde Fenerbahçe yönetiminin önde gelen ismi Mahmut Uslu tribünde yumruklu saldırıya uğruyor.

Hem de yıllarca Galatasaray’a hizmet etmiş bir ismin oğlu tarafından!

Nerden baksan tutarsızlık!

Ya maç sonu yapılan açıklamalara ne demeli…

Mahmut Uslu’nun “Unutmayacağız, unutturmayacağız” demesi, resmi sitelerden yapılan karşılıklı atışmalar bu husumetin hepten kan davasına dönüşeceğinin göstergesi değil mi?

Burada amaç Galatasaray’ı lekeleyip Fenerbahçe’yi aklamak değil.

Rusya’da oynanan Avrupa Kupası finalinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın sarı-kırmızılı taraftarlarla yaşadığı küfürlü diyaloglar dün gibi aklımızda.

Kimse sporda şiddeti bitirmekten bahsetmesin!

Böyle bir fikre kapılmak hele hele kısa vaadede şiddet eylemlerinin önüne geçileceğini düşünmek en basit tabiriyle ahmaklıktır.

Dün akşam Abdi İpekçi’de yaşanan rezalet bunu bir kez daha hepimize göstermiştir.

Ha unutmadan… Galatasaray ile Fenerbahçe yöneticileri birlikte kutlama yemeği yiyeceklerdi.

Onlara da bir cevap vermek lazım!

HADİ CANIM SİZ DE!

ELLERİNE SAĞLIK GÖKÇEN EKE!

Dün yaşanan rezillik sosyal medyada her iki takım taraftarları arasında büyük tartışma yaratırken, tüm olan bitene en güzel cevap Gökçen Eke’den geldi. Twitter’da @caricaturella kullanıcı ismiyle spor gündemine dair karikatür paylaşımlarında bulunan Eke, her iki tarafa da adete ders niteliğinde bir karikatür yayınladı.

Fazla söze gerek yok! İşte “Kemiklerim sızlıyor…” başlığıyla paylaşılan o karikatür!

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:12:37,