SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Almanya Bundesliga’da şampiyonluğa ulaşan Bayern Münih’te, sıkıntılar bitmiyor. Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid karşısında alınan hezimet ve takıma oynattığı oyun nedeniyle sık sık eleştirilen Pep Guardiola’nın arası yıldız futbolcular ile de açıldı.

Alman ekibinin iki yıldızı Thomas Müller ve Toni Kross, sezon sonu İngiltere’ye gitmeye hazırlanıyor. Forvet arkası oynayan Kross’un Guardiola’nın sistemine uymadığı, kanat oyuncusu Müller’in ise Ribery ve Robben’in arkasında kaldığı için takımdan ayrılamak istediği belirtiliyor.

Bayern Münih’in Bayer Leverkusen’den 2010 yılında 12 milyon Euro’ya transfer ettiği Kross’a Juventus, Manchester United, Liverpool ve Arsenal talip. Dört ekip de 24 yaşındaki yıldız için 40 milyon poundu gözden çıkardı.

Sezon sonunda büyük bir revizyona gitmesi beklenen Manchester United, Kross ile birlikte Müller’i de kadrosuna katmaya çalışacak. İngiliz ekibi 24 yaşındaki kanat oyuncusu için Bayern Münih’e 37 milyon poundluk bir teklif yapacak.

Bayern Münih yönetimi ve kulübün eski efsaneleri tarafından sık sık eleştirilere maruz kalan Guardiola’nın, iki yıldızın satılması halinde önümüzdeki sezon Alman ekibinin başında kalmayacağı iddia ediliyor.

İspanyol çalıştırıcı, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında ayrılık sinyali vermişti.

Yayınlanma Tarihi:14:13,