SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Başında Ünal Aysal olmak üzere…’

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Abdi İpekçi'de yaşanan olayların ardından FB TV'de sert ifadeler kullandı.

Güncellenme: 14:10, 06/05/2014
‘Başında Ünal Aysal olmak üzere…’

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, takımlarının Galatasaray Odeabank ile oynadığı Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinin 5. ve son maçındaki olaylarla ilgili, “Başında Ünal Aysal olmak üzere bütün yönetim kurulunun ve onları yönetenlerin, o profesyonel kadroların hepsinin günahı var” dedi.

Kendisine yönelik yumruklu saldırı nedeniyle Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki karşılaşmadan sonra karakolda şikayette bulunan, ardından da rapor almak için Haseki Hastanesi’ne giden sarı-lacivertli yönetici, kulüp televizyonu FBTV’ye yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe için bir şeref dosyası daha açtık. Bu çok ayıp bir şey. Bu bir milat. Bir yöneticinin kadın basketbol maçında bu hale getirilmesinde, başında Ünal Aysal olmak üzere bütün yönetim kurulunun ve onları yönetenlerin, o profesyonel kadroların hepsinin günahı var. Hepsinden de şikayetçi oldum. Bu şikayetin de peşinde olacağım” ifadelerini kullandı.

“3 Temmuz’dan sonraki yapılan olaylarda, Aziz Yıldırım ve ekibine, Fenerbahçe’ye zaten bu yumruktan daha çok yumruklar vurdular” diyen Uslu, “Özellikle federasyonda çalışırken, Türkiye ve Fenerbahçe’yi satanlar, bu operasyonları gene yaptılar. Ben onun için bunları şikayet ediyorum. Polis ve hukuk nezdinde şikayetçi olmaya devam edeceğim. Bunların nedeni de bu tür insanların Türk sporundan kurtulması. Bizim ne yaptığımız belli” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:13:28,