SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon sona ermediği için henüz transfer çalışmalarına bakmadıklarını anlatan Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, kiralık ve sözleşmesi biten futbolcuların olduğunu dile getirdi.

Şu ana kadar hiç kimse ile konuşmadıklarını, herkesin kendine göre bir hazırlık içinde olduğunu vurgulayan Bakkal, şunları kaydetti:

“İkinci bir planınız olmak zorunda. Yapılacak çok işimiz olduğunu söyleyebilirim. Djalma ülkesine dönmek isteyebilir. Geçen gün bir yabancı menajerin sözünü okudum. ‘Mutsuzsan git’ diyor. Bize Konya’da mutlu olanlar lazım. Ben de mutsuzsam gideyim. Bu markayı yükseltmemiz gerektiğini söylüyorum. Eğer burada mutlu olamıyorsak verim alamayız. Bir futbolcu ve hoca gider. Önemli olan Konyaspor’dur. Konyaspor’un marka değerinin bilinmesi lazım. Sadece Djalma için değil… Ben Djalma’yı yüzde yüz görmek isterim ama transferde neyin ne olacağı belli olmuyor. Şuna eminim ki yeni stadın bitmesiyle yapılacak çok iyi hamlelerle iyi bir takım oluşturulabilir. Kritik dönemi geçtik. Önemli olan; bundan sonra yapılacak hamleler.”

Ziraat Türkiye Kupası final maçının Konya’da yapılmasının kendisini çok mutlu ettiğini anlatan Bakkal, “Yarın ben de seyredeceğim. Eskişehirspor’a antrenman sahamızı verdik. Onlar için idmanı öne aldık. Konya’nın farkı, yeni stad bittikten sonra ortaya çıkacak. Şu an Konya tercih ediliyorsa bizde bir şeyler var demektir” ifadelerini kullandı.