SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hırvatistan’da, 28-30 Nisan tarihlerinde düzenlenen, 36. UEFA Antrenör Eğitmenleri Çalışma Grubu’nda, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) heyetinde yer alan Altınordu Kulübü Akademi Direktörü Nedim Yiğit ve Yeni Gayretspor Kulübü Antrenörü Altuğ Canhoroz, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Böylesine önemli bir eğitim organizasyonuna, TFF’ce davet edildikleri için çok mutlu olduklarını ifade eden Yiğit ve Canhoroz, programın son derece verimli geçtiğini ve Hırvatistan’da gelişimlerine katkıda bulunacak birçok bilgi aldıklarını ifade ettiler.

“EN ÖNEMLİ YAPI TAŞLARI KULÜPLER”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise Türk futbolunun gelişiminde, en önemli yapı taşlarının kulüpler olduğunu hatırlattı. TFF’nin her alanda olduğu gibi antrenör gelişiminde de kulüpler ile işbirliği içinde olacağını kaydeden Terim, kulüp antrenörlerinin bu proje kapsamında, Hırvatistan’da gerçekleştirilen UEFA organizasyonuna gönderildiğini açıkladı.

Amatör futbolun önemine her zaman inandığını belirten Terim, amatör bir kulüp olan Yeni Gayretspor’un antrenörü Altuğ Canhoroz’un da bu anlayış doğrultusunda kafilede yer aldığına dikkati çekti.

Fatih Terim ziyarette bulunan iki antrenöre de kariyerlerinde başarılar diledi.