SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, 2014 CEV Satellite Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın ikinci ayağının Antalya’da yapılacağını ifade ederek, “Satellite önemli bir turnuva. Özellikle ülke puanını artırmamız için oyuncularımız başarılı olması gerekiyor” dedi.

Başkan Mutlugil, TVF Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, Turnuva Teknik Komiseri Joep Von Iersel, organizatör Gürsel Yeşiltaş ve milli sporcularla basın toplantısı düzenledi.

Mutlugil, geçen yıl Avrupa Şampiyonası’nın ilk ayağını düzenlediklerini hatırlatarak, bu yıl da ikinci ayağı gerçekleştireceklerini söyledi.

Son iki senedir Antalya’daki faaliyetlerini artırdıklarının altını çizen Mutlugil, “Antalya turizm merkezi. Dünyanın bir çok plaj voleybolcusu burayı hazırlık amaçlı kullanıyor. Alanya’daki kıyı şeridinde bir çok kıta şampiyonasında oynayan oyuncular hazırlanıyor. Türkiye bir plaj voleybolu ülkesi” ifadelerini kullandı.

Mutlugil, Akdeniz Üniversitesi içerisinde yeni bir plaj voleybolu merkezi kurduklarını ve önümüzdeki hafta da açılışını yapacaklarını belirterek, Antalya’nın gerçek bir plaj voleybolu merkezi olacağını vurguladı.

Milli takımın alt yapısının bu merkezde yetişeceğini ve uluslararası turnuvalara hazırlıkların burada yapılacağını aktaran Mutlugil, açılıştan sonra U19 Plaj Voleybolu Gençlik Olimpiyatları’nın elemelerinin gerçekleştirileceğini belirtti.

Mutlugil, yapacakları aktivitelerle plaj voleybolunun popülerliğini ve oyuncu sayısını artırmak istediklerinin altını çizerek, “Satellite önemli bir turnuva. Özellikle ülke puanını artırmamız için oyuncularımızın başarılı olması gerekiyor. Tüm katılanlara ve takımlarımıza başarılar diliyorum. Tüm organizasyonunda desteği olan sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.