SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tribünler karıştı, Uslu sert konuştu!

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe arasında oynanan ve şampiyonun belirleneceği beşinci karşılaşmaya, yaşanan gerginlikler damga vurdu.

Güncellenme: 21:42, 05/05/2014
Tribünler karıştı, Uslu sert konuştu!

TKBL final mücadelesinde Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak maç öncesinde büyük olaylar çıktı.

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ise yumruklu saldırıya uğradığını ifade ederken FB TV’ye çok önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçeli yöneticiler, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun protokol tribününden salona giriş yapmaya çalışırken yaşanan arbede sırasında bazı Fenerbahçeli yönetim kurulu üyeleri salona alınmadı.

FB TV’ye konuşan Mahmut Uslu, “Galatasaray yönetimi bize operasyon yaptı. Bunun gereğini yaparız. Taraftarlar küfür edebilir. Ama o yöneticilerin yaptığı küfürden beter. Aziz yıldırım’la yatıp kalkıyorlar. Küfür etmeleri önemli değil. Aynen ettiklerini iade ediyoruz. Mekteb-i sultani diyorlar biliyoruz biz onun ne demek olduğunu da bu kadar ayıp şeyler olmaz” ifadelerini kullandı.

Uslu sözlerini şöyle noktaladı; “Bize ‘ya alırsın ya gidersin’ muamelesi yapıyorlar. Güvenlik kuvveti herhangi bir sorun yok diyorsa bu kurala uyacaksınız.”

Çıkan olayların ardından Fenerbahçeli yöneticilerin 204 numaralı tribünde yer alacağı öğrenilirken bazı şube görevlilerinin FB TV ile birlikte basın tribününde olacağı öğrenildi.

Karşılaşmayı izlemek için Abdi İpekçi Spor Salonu’na Fenerbahçe Kulübü adına yönetim kurulu üyeleri Mahmut Uslu, İsfendiyar Zülfikari, Turhan Şahin, Ünal Uzun, Hakan Dinçay ve Selim Sapan gelirken, sarı-lacivertli yöneticilere protokol tribününde yer verilmemesi, gerginliğe neden oldu.

Rakip sahada yapılan maçlarda Galatasaraylı idarecilere protokol tribününde yer verilmemesi ve güvenlik gerekçeleriyle Abdi İpekçi Spor Salonu’nda benzer bir uygulamaya gidilirken, müsabakayı protokol tribününden izlemek isteyen Fenerbahçeli yöneticiler, kendilerine farklı yer gösteren salon görevlileriyle tartıştı.

Müsabaka öncesinde yoğun güvenlik önlemleriyle salona gelen sarı-lacivertli kulübün yönetim kurulu üyelerinden İsfendiyar Zülfikari ile bir güvenlik görevlisi arasında tartışma çıktı. Bunun üzerinde araya giren polisler, Zülfikari’yi sakinleştirirken, Mahmut Uslu ise Zülfikari ile tartışan görevlinin üstüne yürüdü.

Daha sonra salona giren yöneticiler, kendilerine gösterilen bölüm yerine, protokol tribününde oturmak istedi. Bunun üzerine yöneticilerle salon görevlileri arasında yeniden bir tartışma yaşandı. Bu sırada salondaki Galatasaray taraftarı, Fenerbahçeli yöneticileri ıslıkla protesto etti.

Eski idarecilerden Ali Koç’un da katıldığı Fenerbahçeli yöneticiler, kendilerine gösterilen 204 numaralı bloktaki yere oturarak maçı izledi.

USLU VE KOÇ’A ÇEVİK DESTEĞİ

Mahmut Uslu ve Ali Koç, Abdi İpekçi Arena’da kendilerine ayrılan 204 nolu tribüne giderken inanılmaz tepkiye maruz kaldılar. Sinkaflı tezahüratların yükseldiği dakikalar sonrası çevik kuvvet ekiplerinin yardımıyla tribüne geçebilen iki yönetici zar zor tribünde kendilerine ayrılan yere geçebildi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Kulüpler arasında yapılan yapılan protokol gereği Fenerbahçe taraftarının alınmadığı karşılaşma için yoğun güvenlik önlemi alındı.

Şampiyonun belirleneceği müsabakada, 500 polis ve 220 özel güvenlik görev yaptı.

Ayrıca UltrAslan’ın bulunduğu tribüne Fenerbahçe formasıyla gelen bir kadın taraftara sarı kırmızılıların tepkisi büyük oldu. Taraftarların yoğun tepkisi sonrası Fenerbahçeli kadın taraftar beraberindekilerle birlikte tribünden dışarı yollandı.

Yayınlanma Tarihi:19:55,