SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Sezer Öztürk tepkili değil’

Sezer Öztürk'ün menajeri Özkan Doğan, Sezer'in, Fenerbahçe derbisinin ardından gittiği gece kulübünde silahla yararlanan Gökhan Töre'nin affedilmesine tepki göstermediğini söyledi.

Güncellenme: 15:00, 05/05/2014
‘Sezer Öztürk tepkili değil’

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Doğan, oyuncusunun, karıştığı olayın ardından kendisi gibi ciddi bir yaptırımla karşılaşmayan takım arkadaşının affedilmesine tepki göstermediğini, aksine, yaşanan bu talihsiz kaza sebebiyle büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Doğan, “Sezer, Gökhan Töre’nin başına gelenlerden sonra bir hayli üzüldü. Sonuçta bu çocuklar takım arkadaşı, birbirlerinin başına kötü bir şey gelsin isterler mi? ‘Sezer gibi Gökhan’ın da ceza alması gerekir’ şeklinde basına yansıyan haberleri gördük fakat cezalandırma ya da mükafatlandırma kulüp başkanı ve yöneticilerinin işi. Sezer, kadro dışı kaldı diye benzer bir olaya talihsiz şekilde karışmış futbolcu arkadaşı için kötü düşünecek biri değil” diye konuştu.

YÖNETİM VE TEKNİK HEYETTEN HABER BEKLENİYOR 

Sezer Öztürk gibi İbrahim Toraman ve kadro dışı kalan bir diğer Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Süzen’in de konuyla ilgili bir hayli üzgün olduğu kaydeden menajer Doğan, şöyle devam etti:

“Sezer Öztürk, İbrahim Toraman ve Gökhan Süzen karakterli futbolcular. Tek amaçları var, o da kulüplerine hizmet etmek. Dedikodulara, polemiklere karışmadan çalışmalarını birlikte sürdürüyorlar. Her ne olursa olsun, Beşiktaş yönetiminin aldığı karara saygılılar. Sezon henüz bitmedi, dolayısıyla kulüpteki gelecekleriyle alakalı konuşulan herhangi bir şey yok. Akıbetlerine Sayın Fikret Orman karar verecek. Beşiktaş Kulübü yönetimi ve teknik heyeti ‘gelin oynayın’ derlerse, çıkıp oynayacaklar. Sezon başı hazırlık kampına çağrılırlarsa da gidecekler.”

‘YÖNETİM MADDİ YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRDİ’

Başkan Orman ile oyuncusunun durumuyla ilgili yakın zamanda herhangi bir görüşme yapmadığını belirten Özkan Doğan, siyah-beyazlı yönetimin kendilerine karşı olan bütün maddi yükümlülükleri yerine getirdiğini kaydetti.

Menajer Doğan, “Sayın başkan isterse görüşmeye hazırız ama yakın zamanda yönetim kurulundan kimseyle oyuncumuzun durumu ile ilgili bir konuşma yapmadık ya da herhangi bir davet almadık. Sezon bitimini beklemekte fayda var” diye konuştu.