SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli yöneticiler polisin “ikinci devre güvenliğinizi sağlayamayız” demesi üzerine salonu terk etmek zorunda kaldılar. Salondan ayrılırken ulaştığımız Nedim Karakaş, “Büyük bir rezalet yaşandı. Dayak yiyelim diye bizi taraftarın içine oturttular… Güvenlik toplantısında ‘böyle olmaz’ dedik ama emniyet ‘ev sahibi takım buna karar verir’ diyerek isteklerimizi reddetti.” şeklinde konuştu…

Başta Ali Koç ve Mahmut Uslu olmak üzere tüm Fenerbahçeliler salondan ayrılırken Hakan Dinçay'ın da başına gelen bir cisim sonrası başından yaralandığı öğrenildi…

“YAZIKLAR OLSUN G.SARAY YÖNETİMİNE”

Salondan polisin isteği ile ayrılmak zorunda kalan Fenerbahçe yöneticilerinden Hakan Dinçay ilk olarak Hürriyet'e açıklamalar yaptı. Dinçay, “Başıma atılan cisimle yaralandım… Yazıklar olsun Galatasaray yönetimine… Biz geldiklerinde en iyi şekilde ağırladık. Bençin arkasında yer verip her türlü korumayı sağladık. Yumruk atıldı, para atıldı… Küfürleri saymıyorum bile… Federasyona da yazıklı olsun. Bir kere bile anons yapılmadı… Bençin orayı biz oturmayalım diye özellikle doldurmuşlar… Bu işin sonu nereye gidecek bilmiyorum…” diye konuştu.

SELİM KOSİF ÇOK SERT KONUŞTU

Fenerbahçe yöneticisi Selim Kosif yaşanılanların utanılacak bir hal aldığını belirterek şöyle konuştu; “Büyük bir provokasyonun içinde kaldık… Salona geldiğimiz andan itibaren küfürlerle ve olaylarla karşılaştık. Yumruk yedik, taş yedik, küfür yedik. Kapıya koydukları kadın güvenlik görevlisi bizi salona almamak ile tehdit etti. Böyle bir terbiyesizlik görmedik, yaşamadık… Biz onlar geldiğinde bencin arkasında en iyi yeri verdik. Kasıtlı olarak bize bunları yaptılar. Yazıklar olsun… Soytarı bir yöneticinin bizi düşürdüğü durum bu… Kıbrıs Rum Kesimi'ne gitsek böyle bir muamale ile karşılaşmazdık…”

USLU DA ÇOK SERT!

Galatasaray derbisi öncesinde yaşanan arbedede tartaklanan Fenerbahçe Yöneticisi Mahmut Uslu, dev maçın ardından açıklamalarda bulundu. Yaşanan protokol krizine değinen Uslu, ”Biz spor hayatında bunları yaşadık. Galatasaray yöneticileri, bize operasyon yaptı. Girişte de yöneticilerimize saldırı oldu. GS Başkanı ve yöneticileri bunu yaptı. Harp gibi bir şey yaşadık.” dedi.

Galatasaray’ın kendilerini düzgün bir şekilde ağırlamadığını öne süren Mahmut Uslu, ”Şahsen tanıdığım insanlarla ilgili gerekeni yapacağız. Biz onları düzgün şekilde ağırladık. TBF başkanı da bu terbiyesizliğe alet oldu! Bunu unutturmayacağız. Aziz Yıldırım korkusundan bu operasyon hazırlanmış. Bizi 3 bin GS’linin arasından geçirdiler. Biz gerekeni yapacağız!” diye konuştu.

ŞAHİN LİNÇ OPERASYONU DEDİ

FB TV’ye konuşan Fenerbahçe Asbaşkanı Turhan Şahin, olayların salona girerken başladığını belirterek, şunları söyledi:

“Her şeyden evvel salona girerken hadiseler başladı. Bunca yıllık spor ve yöneticilik hayatımda görmedim. Bunlar organize şeyler. Salona girerken İsfendiyar Zülfikari Bey’i salona almak istemediler. Şampiyonluk maçı oynanıyor, bize ‘hoş geldin’ diyen yönetici yok. Federasyondan da kimse yok. Emniyet mensupları görevlerini yapmaya çalıştı. Tartaklandık. Maçın başlamasına az süre kala bize ayırdıkları yere bakınca, sanki bizi ateşin içine atmışlar. Seyircinin öfkesi, küfürlerle karşılandık. Çakmak, para, ne varsa üzerimize attılar. Cehennem gibi ortam vardı. Sahasının sıfır noktasına, aşırı fanatik taraftarlar yerleştirmişler. Spor müsabakasından başka her şey salonda sergilendi. Şampiyonluk maçına çıkmış takımın hiçbir yöneticisi yoktu. Biz deplasmana gidiyoruz, onlardan kimse yok. İnsanın kafasında sorular gündeme getiriyor. Üzücü gece yaşadık. Linç olmaktan kurtulduk. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Linç operasyonu ile karşı karşıya kaldık. Spor ve basketbol adına üzgünüz.”

İŞTE YAŞANANLARIN PERDE ARKASI

Karşılaşmanın devre arasında yaşanan yumruklama olayının ardından yaşanılanların ayrıntıları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Karşılaşma öncesi gerçekleşen saldırı sonrası başkan Aziz Yıldırım yöneticileri arayarak salona girmemelerini ve geri dönmelerini istedi. Ancak yöneticiler takımı yalnız bırakmamalarının daha doğru olacağını belirterek Yıldırım'ı bu isteğinden vazgeçirdiler…

Ardından devre arasında Mahmut Uslu'nun yumruklanması ve Hakan Dinçay'ın başından yaralanması üzerine Yıldırım bu kez kesin emir verdi ve tüm yöneticilerin salona terk etmesini istedi. Bu istek yerine getirildi ve Fenerbahçeli yöneticiler devre arasında salondan ayrıldılar.

Yöneticilerin şu anda toplantı halinde oldukları ve yaşananları değerlendirdikleri öğrenildi..

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:22:14,