SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Metin KOÇ / Amkspor.Com / Twitter: @kocmtn

Dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin “Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim” diyen 60 yaşındaki vatandaşa “Yok ya. Nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim. Çal bakayım davulcu” cevabını vererek gaf dalında Türk siyaset tarihine geçmişti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal da her fırsatta sarı-lacivertli kulüpte görevine devam etmek istediğini dile getiriyor. Üstelik lafla değil, ilk senesinde elde ettiği şampiyonlukla bu görev için en doğru isim olduğunu hepimize gösterdi.

Şunları hatırlatmakta yarar var:

* Sessiz sedasız takımın başına getirilen Ersun Yanal, güven eksikliği varmış gibi önüne konulan 1 yıllık sözleşmeye ses etmedi.

* Puan kaybedilen maçların ardından Türkiye’ye yalnızca ceplerini doldurmaya gelen teknik adamlar gibi bahaneler arkasına saklanmadı.

* Teknik direktörler arasında adeta klasikleşen “Bu kadroyu ben oluşturmadım. İstediğim oyuncular transfer edilmedi” bahanesini hiçbir zaman üretmediği gibi kendisinden önce bu görevi yürüten Aykut Kocaman’a her fırsatta bıraktığı kadro ve sistem için teşekkür etti.

* Ezeli rakipleri devre arasında transfer için dört koldan saldırırken Başkan Aziz Yıldırım’dan transfer istemedi.

* Sezon başında verdiği şampiyonluk sözünden hiçbir zaman geri adım atmadı. İkinci yarının başlarında arka arkaya puan kabedilen maçların ardından da “Şampiyon olacağız” ifadesini kullanarak kendisine ve oyuncularına duyduğu güveni gösterdi.

* Şike Davası nedeniyle geçirilen zorlu süreçte Başkan Aziz Yıldırım’a her zaman destek verdi. Elini taşın altına koymaktan kaçınmadı, önceliğin her zaman Yıldırım’da olduğunu söyledi.

Şimdi soralım; Ersun Yanal Fenerbahçe için bunca fedakârlık yapıp, ezeli rakiplerine fark atarak, bitime 3 hafta kala sarı-lacivertlilere şampiyonluk yaşatan 3. yerli teknik adam olarak tarihe geçmişken sözleşmesinin uzatılması için daha ne yapsın?

TAKLA MI ATSIN!

Yayınlanma Tarihi:13:49,