SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençler nerede hocam?

5 Mayıs 2014

DİRK Kuyt'ın ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu dün Akhisar maçından sonra herkes bir kez daha anlamıştır herhalde… Adam 34 yaşında ama herkesten fazla koşuyor. Kuyt'ın kötü oynadığı maç yok mu, elbette var. Ancak kimse bana Kuyt'ın kötü mücadele ettiği tek bir dakika bile gösteremez.

BUNU neden mi yazdım? İddia ediyorum, Kuyt sahada olsa Fenerbahçe o 2 golü yemezdi. Ersun Yanal rotasyona gitti, sağ bekte Mehmet Topuz'u önünde Emenike'yi oynattı. Emenike defansa yeterince yardımcı olmayınca Fenerbahçe birbirinin kopyası 2 gol yedi.
AKHİSAR'IN hocası Hamza Hamzaoğlu da Fenerbahçe'nin bu handikabını iyi değerlendirdi. Tüm atakları kendi sol tarafına yıkıp Fenerbahçe'nin sağ kanadını koridora çevirdi. Meireles ve Mehmet Topal'ın yaptığı kademeler de olmayınca Akhisar'ın golleri arka arkaya geldi.
TAMAM, Meireles, Kuyt, Volkan gibi asları kadroya almayabilirsin. Ama Emenike'nin kanatta oynadığında veriminin düştüğünü, savunmaya yardım etmediğini Ersun Hoca bilmiyor mu? Taktiği değiştir, üç forvetle oynamaya mecbur musun?
ERSUN Yanal'ı eleştirmek istediğim bir konu daha var. Şampiyon olmuşsun, rakibin prestij mücadelesinde, sahaya alt yapıdan 7-8 oyuncuyla çıksan kim sana bir şey diyebilir? Çünkü senin A2 Takımın da şampiyon olmuş. Kadroya bakıyorum, geçen hafta şampiyon olan A2 Takımı'ndan sadece Muhammed Akarslan 18 kişilik kadroda. Ama 33 yaşındaki Selçuk Şahin ilk 11'de? İlk yarı sonunda Alper'i neden çıkarıyorsun da varlık gösteremeyen Selçuk kalıyor? Alper senin geleceğin. Kötü de oynasa onda ısrar etmelisin.
İKİNCİ yarıda Gökhan Gönül ve Mehmet Topal girince Fenerbahçe biraz olsun hareketlense de Bruno'nun 69. dakikadaki golü Fenerbahçe'nin mağlubiyetinin belgesi gibiydi.
MAÇ öncesi şampiyon olan Fenerbahçe'yi alkışlayan Akhisar Belediyesporlu oyuncuları hem bu tarihi jestlerinden hem de galibiyetlerinden ötürü tebrik ediyorum.
Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek