SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Konya’ya gitti

Eskişehirspor takımı, Ziraat Türkiye Kupası'nda 7 Mayıs Çarşamba günü Galatasaray ile yapacağı final mücadelesi için yüksek hızlı trenle Konya'ya gitti.

Güncellenme: 17:41, 05/05/2014
Eskişehirspor Konya’ya gitti

Eskişehirspor kafilesi, tren garında taraftarlar ve “Bando Es-Es” grubu tarafından karşılandı. Taraftarlar, bando eşliğinde marşlar seslendirip, meşale yaktı. Daha sonra kafile, yüksek hızlı trenle Konya’ya hareket etti.

Vali Güngör Azim Tuna, burada yaptığı açıklamada, Eskişehir’in kupa finaline kitlenmiş durumda olduğunu söyledi.

“Burada yaşayan on binlerce, yüz binlerce insanla takımımızın arkasındayız” diyen Tuna, “Bizde inşallah maç günü statta olacağız. Galibiyetle döneceğimize yürekten inanıyoruz. Eskişehirspor birçok şeyi başarmış, Türkiye’deki bütün takımların korktuğu takımlardan. Biz takımımıza güveniyoruz. Benim temennim daha doğrusu tahminim skorun 2-0 olması, daha fazlası olabilir diye düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam da kente ve tüm taraftarlarına 43 yıl sonra kupa keyfini, gururunu, mutluluğunu yaşatmak istediklerini vurgulayarak, “Oyuncularımız nasıl bir sorumluluk içerisinde olduklarını çok iyi biliyorlar. Onlar çıkacaklar ve kendilerini yakışanı yapacaklar. Allah’ın izniyle maçtan sonra burada o kupanın mutluluğunu, keyfini hep beraber çıkaracağız” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Mesut Hoşcan ise çok heyecanlı ve coşkulu olduklarını belirtti. Taraftarlarının her zaman yanlarında olduğuna dikkati çeken Hoşçan, şöyle konuştu:

“Rabbim yazdıysa o kupayı da alıp bu şehre geleceğiz, buna inancımız tam. Takım içerisinde motivasyonumuz tam. Bundan sonra sahada teknik ekibimiz ve futbolcularımız konuşacak, biz de onları zevkle, heyecanla, sevgiyle, coşkuyla izleyeceğiz ve destekleyeceğiz. Sonra da kupamızı alıp camiamıza hediye edeceğiz.”

Konuşmaların ardından Vali Tuna, Eskişehirsporlu futbolcularla vedalaşarak başarı diledi.

Tren hareket edene kadar gardan ayrılmayan taraftarlar, sloganlar eşliğinde takımı uğurladı.