SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Engelsiz Aslanlar” yurda döndü

Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finalinde İspanyol temsilcisi Fundosa ONCE'yi 71-64 yenerek tarihinin 5. şampiyonluğuna ulaşan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, İstanbul'a geldi.

Güncellenme: 19:38, 05/05/2014
“Engelsiz Aslanlar” yurda döndü

Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçakla Madrid’ten Atatürk Havalimanı’na gelen sarı kırmızılı kafileyi, kulüp çalışanları karşıladı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu, 2005 yılında kulüp başkanı Özhan Canaydın ile hedeflerini belirlediklerini söylerken, “Rahmetli başkanımız Canaydın ile beraber bu takım kuruldu. İlk günden itibaren, bu hedefler belirlenmişti. Söylediğimiz hedefleri de biz her geçen gün tekrarlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Tekerli sandalye basketbolunu spor olarak görmeyenlerin varlığına değinen İncesu, “Çok ağır ve agresif sporlardan bir tanesini yapıyoruz. O yüzden de hem bu misyonu devam ettirmek hem de ülkemizi Avrupa’da temsil ederek kupalar kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı sporculardan Ferit Gümüş de basın mensuplarına başarılarını değerlendirirken, “Çok çalışarak, hedefimize ulaştık. Gelecek sene de yine kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bu beşinci şampiyonluk, en zor turnuvada alındı. Gerçekten takımlar çok kaliteliydi. Maçlarda çok zorlandık” dedi.

Oyunculardan Seyran Orman Kurt ise takım olarak çok zor bir işi başardıklarını dile getirerek, “Final maçındaki son periyodun bitmesine 2 dakika kala, maçı alacağımızı hissettim. O zamana kadar çok heyecan vardı ama maç başlayınca yerini sakinliğe bıraktı” şeklinde konuştu.