SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 2-1 yenen Balıkesirspor’un Spor Toto Süper Lig’e yükselmesi, dün gece kent merkezini bayram yerine çevirdi. Balıkesirliler, yaklaşık 40 yıl sonra gelen Süper Lig’in sevincini geç saatlere kadar coşkuyla kutladı.

Kentteki yerel gazeteler de bu coşkuyu manşetlerine taşıdı. Haberci gazetesi, birinci ve arka sayfayı birleştirerek “Selamun Aleykum biz geldik” manşetiyle okuyucularının karşısına çıktı. Gazetenin haberi, “40 yıllık özlemi binlerce taraftarının önünde bitiren Balıkesirspor, Süper Lig’e merhaba dedi” şeklinde devam etti.

Exspres gazetesi “Süper Balkes”, Büyükşehir Merhaba “Sıra Avrupa’da” ve Yeni Gazetem “Bütün şehir süper” başlıklarıyla çıkarken, spor gazetesi Markaj ise “Fetih 2014” manşetine yer verdi. Markaj’ın haberinde, “Beyaz saçlı prens İsmail Ertekin’in aslanları, ‘Bu sezon ligde kalsınlar yeter’ diyenlere inat, 40 yıl aradan sonra Balıkesirspor’u Süper Lig’e çıkararak, isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmayı başardılar” denildi.

Birlik “İşte Bu”, Demokrat “Anlatılmaz yaşanır, Balıkesir yıkıldı”, Yeni Haber “Süpersiniz”, Yenisöz “İşte şampiyon”, Marmara ise Muhemmet Reis’in golden sonra sevinirken gösterdiği “Reis bitti demeden bitmez” fotoğrafı ve “40 yıllık özlem sona erdi” manşetiyle çıktı.

Politika gazetesinin de “O Fener buraya gelecek” başlığına yer verdiği haberinde, “Yeniden Süper Lig’e çıkan kırmızı-beyazlılar tarih yazdı. Balıkesirspor gelecek yıl Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe olmak üzere Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi devleri Atatürk Stadı’nda ağırlayacak” ifadeleri kullanıldı.

Yayınlanma Tarihi:15:32,