SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanlıştan döndü galibiyeti aldı

4 Mayıs 2014

GALATASARAY Teknik Direktörü Roberto Mancini, sahaya yanlış kadroyla çıkmaya devam ediyor. Savunmada tandem oyun, bu defans oyuncularıyla çok zor. Tercih ettiği savunmacılar çok ağır olduğu için Gençlerbirliği hücumcuları bu zaaflardan yararlanarak ilk 12 dakikada 2-0'ı kolayca buldular.

MANCİNİ, ikinci yarıda bu hatasını anlayarak Chedjou'yu sahaya sürdü. Kamerunlu oyuncunun girişiyle savunma toparlandı. Gençlerbirliği, mevcut storu korumak için savunmaya yaslanınca, sarı-kırmızılılar amaçlarına daha kolay ulaştılar. Özellikle hücum bölgesinde Sneijder ve Yekta'nın katkıları önemliydi. Umut ile Burak da bunları değerlendirdi.

ANCAK herşeye rağmen dün sahada güçlü bir hakem yönetimi olsaydı sarı-kırmızılılar bu maçı kazanamayabilirlerdi. Çünkü hakem Halis Özkahya oyun kurallarını doğru uygulasa Melo'yu daha ilk yarıda rakibine arkadan yapmış olduğu acımasızca hareket nedeniye kırmızı kartla sahadan ihraç ederdi. Zaten Melo da sahada dirayetli bir hakem göremeyince kafasına göre takıldı, oyunu ve rakiplerini manipüle etti.

HALİS Özkahya istikrarsız bir hakem. Bazı maçlarda mükemmel yönetim gösterirken, bazılarında çok ciddi hatalar yapıyor. Dün geceki Galatasaray-Gençlerbirliği karşılaşması da Özkahya'nın kötü yönettiği maçlar arasında. Siz istediğiniz kadar çalışin, didinin, hakemin bir yanlış düdüğü tüm emeklerinizi alıp götürüyor. Melo ilk yarıda atılsaydı, sizce Galatasaray dün kazanabilir miydi?

GENÇLERBİRLİĞİ'NİN kalecisi Dahlin başarılı bir maç çıkardı. Takım olarak disiplinli bir oyun sergilediler. Ancak bu yeterli olmadı. Stancu, Tosic gibi önemli oyuncuları dün forma giyseydi daha rahat bir futbol sergileyebilirdiler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek