SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Triatlon Yarışı devam ediyor

Türkiye Triatlon Federasyonunca düzenlenen "5. ETU Antalya Avrupa Kupası Triatlon Yarışı" 23 ülkeden 120 sporcunun katılımıyla devam ediyor.

Güncellenme: 16:14, 04/05/2014
Triatlon Yarışı devam ediyor

Konyaaltı Sahili’nde gerçekleştirilen yarışlarda, elit bayanlar kategorilerinde ve 3 etapta gerçekleştirilen yarışmaya 50 bayan sporcu katıldı. İlk etapta 1,5 kilometre yüzme, ikinci etapta 40 kilometre bisiklet ve son etapta ise 10 kilometre koşu gerçekleştirildi. Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği yarışmaya Türkiye’den 4 sporcu katıldı. Zorlu mücadelenin elit bayanlar kategorisinde Rusya’dan Arina Shulgina Avrupa Şampiyonu oldu. Yarışmada ikinciliği Rusya’dan Elena Danilova, üçüncülüğü ise aynı ülkeden Alexandra Razarenova kazandı.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Kupası’nın startını bayan yarışlarıyla verdiklerini, erkekler kategorisinde ise Avrupa ülkelerinden gelen 70 erkek sporcunun yarışacağını söyledi. Şampiyonaya, toplamda 23 ülkeden 120 sporcunun katıldığını belirten Güneş, “Burada, çok önemli sporcular var. Tüm sporcular puan almak için kıyasıya yarışacak. Aldıkları puanlarla Avrupa şampiyonalarına, Dünya kupalarına ve oradan da olimpiyat yolunda ilerleyecekler. Rus sporcular da kendi aralarında Avrupa Şampiyonası seçmelerini yapıyor. Ülke sporcuları da kendi aralarında yarışıyor” diye konuştu.

Antalya’nın seyircisiyle, kurum ve kuruluşlarıyla günlerdir bu yarışmaya hazırlandığını, dün ulusal yarışmaların tamamlandığını bugün ise milli takımın 4 bayan ve 3 erkek sporcu ile yarışmalara katılacağını anlatan Güneş, şunları kaydetti:

“Onlardan da umuyoruz ki iyi bir netice alınsın. Yarışmaların öncelikle sağlıklı bitmesini istiyoruz. Sonra da sporcularımızdan başarı bekliyoruz. Sporcularımız iyi hazırlandı, başarılı bir kamp dönemi geçirdi. Ön sıralarda ya da orta sıralarda yer almalarını bekliyoruz. Triatlon, ülkemizde giderek yükselen bir spor. Bu sporcularımız da gün geçtikçe daha iyi noktalara gelecek.” Yarışma, öğleden sonra yapılacak erkekler kategorisiyle sona erecek.