SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Sıcak havada iyi oynadık”

PTT 1. Lig takımlarından Adanaspor'un teknik direktörü Levent Eriş, "İkinci yarıda Adanaspor'a çok yakışır bir kadronun oluştuğunu düşünüyorum" dedi.

Güncellenme: 22:42, 04/05/2014
“Sıcak havada iyi oynadık”

Eriş, 3-1 kazandıkları Mersin İdmanyurdu maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, sıcak havada çok iyi futbol sergilediklerini söyledi. Galibiyeti, babasını kaybeden spor muhabiri Serkan Şenyürek’e armağan eden Eriş, Şenyürek’e ve ailesine başsağlığı diledi.

Takımın sezonun ilk yarısında 15, ikinci yarıda ise 28 puan toplayarak ligi 43 puanda tamamladığını belirten Eriş, sezonun ikinci yarısındaki mücadelelerinden dolayı futbolcularına teşekkür etti.

Camianın bir bütün olması halinde Adanaspor’un önünde kimsenin duramayacağını her fırsatta dile getirdiğini hatırlatan Eriş, şunları söyledi:

“İkinci yarıda Adanaspor’a çok yakışır bir kadronun oluştuğunu düşünüyorum. İkinci devrede kurulan kadroya yapılacak önemli takviyelerle Adanaspor şanına yakışır bir sezon yaşar. İnşallah herkes birlik ve beraberlik içerisinde önümüzdeki sezonunu tamamlar ve Adanaspor yakıştığı yere çıkar. Bu yolda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle zor günler yaşatmasın.”

Eriş, gelecek sezon göreve devam edip etmeyeceği konusundaki soruya, “Başkanımızla oturup konuşacağız. Adanaspor’u, Adana’yı çok sevdiğimi her fırsatta söylüyorum. Sözleşmemizin de sürdüğünü düşünürsek önümüzdeki hafta bazı şeylerin daha netleşeceğiyle ilgili doğru konuşmuş olurum” yanıtını verdi.

Mersin İdmanyurdu cephesi

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise Süper Lig’e çıkan takımları kutlayarak, “Şimdi yukarı çıkmaya aday bir takım daha aranıyor, biz de bunlardan biri olmak istiyoruz. Oynadığımız bu maçlar, play-off’a hazırlık tarzında geçti” dedi.

Vural, şunları söyledi:

“Orduspor ile ilk maçı sahamızda, ikinci maçı deplasmanda yapacağız. İnşallah finale kadar gelir ve kazanırız. Tüm takımları tanıyoruz, 1-2 sakat futbolcumuz var, bu sorunları çözüp mücadeleye başlayacağız çünkü Mersin’in buna çok ihtiyacı var. Yeni stadımızda 25 bin kişinin önünde bu karşılaşmayı oynamak istiyoruz. Mersin İdmanyurdu, geldiği yere inşallah bir sene gecikmeli olarak tekrar geri döner.”

Yayınlanma Tarihi:19:39,