SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zoric, sarı-lacivertli kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe dergisinin mayıs sayısına yaptığı açıklamada, ligdeki şampiyonluk yarışına değinirken, takımın Sırp başantrenörü Zeljko Obradovic’den de övgüyle bahsetti.

Beko Basketbol Ligi’nde şampiyonluktan başka düşüncelerinin olmadığını belirten 29 yaşındaki oyuncu, “Maç maç ilerleyip, takım olmamız gerekiyor. Koçu çok iyi dinleyip, dediklerini uygulamamız gerekiyor. Şampiyon olmaktan başka bir ihtimali düşünmüyoruz. Kesinlikle ona yönelmemiz gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe Ülker ile anlaşmasında Obradovic’in takımın başında yer almasının etken rol oynadığını kaydeden Zoric, şu ifadeleri kullandı:

“Basketbol kariyerim hep adım adım ilerledi. Obradovic gibi bir antrenör ve Fenerbahçe Spor Kulübü ile şu anda olabileceğim en yüksek adımdayım. Buraya gelmeden önce birçok teklif vardı ama tabii ki Obradovic seni çağırırsa, gitmemek söz konusu değil. Obradovic, benim için basketboldaki en büyük efsanedir. Fenerbahçe de zaten çok büyük bir kulüp. Fenerbahçe’yi taraftarı, başkanı ve yaptığı yatırımlarla biliyordum. O yüzden şu anda kariyerimin zirvesinde olduğumu düşünüyorum.”

Sarı-lacivertli taraftarlardan da övgüyle bahseden pivot, “Fenerbahçe seyircisi çok müthiş bir taraftar topluluğu. Şu ana kadar müthiş destek verdiler. Varlıklarıyla bize sahada çok büyük destek oluyorlar. Aynı şekilde destek olmaya devam etsinler. Sayelerinde sahamızda çok az kaybımız oldu. Play-off maçlarında da salonlara gelsinler ve bizleri desteklesinler. Onların yardımları ile şampiyon olacağız” şeklinde görüş belirtti.

Yayınlanma Tarihi:13:32,