SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sakarya son haftada kurtuldu

Süper Toto 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Sakaryaspor, son 3 yılın en büyük seyirci rekorunun kırıldığı maçta Hacettepe karşısında aldığı 1 puan ile BAL'a düşmekten kurtuldu.

Güncellenme: 22:55, 04/05/2014
Sakarya son haftada kurtuldu

Türk futboluna yetiştirdiği isimlerle, “futbol okulu” olarak adlandırılan ancak tarihinin en kötü dönemini yaşayarak Süper Toto 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Sakaryaspor, sezonun son maçında kendi evinde ağırladığı Hacettepespor ile 0-0 berabere kalarak, ligde kalırken son 3 yılın en büyük seyirci rekoru kırıldı ve 8 bin taraftar maçı izledi.

Sezon boyunca büyük sıkıntılar yaşayan ve federasyona olan borç nedeniyle transfer yasağı getirilen Sakaryaspor, alt yapıdan genç isimlerle mücadele etti.

Ligin son haftasına düşme hattının üstünde giren Sakaryaspor, Hacettepespor ile 0-0 berabere kalarak ligde kalırken, kader maçına ise Sakaryalılar büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 8 bin kişinin izlediği maç sonrasında taraftarlar ve futbolcular büyük sevinç yaşadı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler, sahanın ortasında sevinç yumağı oluşturdu. Sakaryasporlu taraftarlar da meşaleler yakarak, marşlar söyleyerek büyük coşku yaşadı.