SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Korku filmi

4 Mayıs 2014

Öncelikle Mancini’ye bir lafımız var; sayenizde her Galatasaray maçı iyi çevrilmiş bir korku filmini aratmıyor. Galatasaray’ı izleyeyim derken kalpten gidecek taraftar sayısı sizin yüzünüzden ne yazık ki risk sayısını her maçta artırıyor. Kazanmak zorunda olduğunuz bir maça yine acayip bir kadroyla başlayıp, rakibe iki gol avans vermek neyin nesidir? Mantıklı bir şekilde açıklayabilirseniz çok seviniriz. Sağ beki bir koridor haline getiren Veysel ile başlamak hangi sağlıklı düşüncenin ürünü olabilir? Popülasyon sevdanızı biliyoruz, ama her maçta Galatasaray taraftarının yüreğini ağzına getirmek hakkını size kimler veriyor bilemiyorum.

İlk yarıda Türk futbolunu hiç bilmeyen bir yabancı bu maçı izlese ve ona hangi takımın Galatasaray olduğunu sorsak hiç kuşkusuz beyaz formalılar derdi. Geldiğinizden beri yazıp çiziyoruz Galatasaray savunmasının arasına atılan her top tehlike diye. Ama maşallah siz uyumakta ısrar ediyorsunuz. Galatasaray’ın, Gençlerbirliği’nden yediği gollere bakın, her hangi bir amatör takım bu golleri yerse ben bu işi bilmiyorum. Madem Chedjou ve Sabri’yi oynatacaktınız, o zaman niye böyle başlamadınız diye sormak hakkımız değil mi? İlk yarıyı bir kış uykusu halinde geçirmek Galatasaray gibi hedefleri olan bir takıma yakıştı mı?

Şimdi ikinci yarıda gelen gollerin arkasına sığınıp geri dönüş hikayeleri anlatılabilir. Ama bu arada işi bitirdim düşüncesine kapılıp, oynadığı oyunu terk eden ve pasif futbola özenen Gençlerbirliği’nin katkısını da unutmayalım. Sonuçta Galatasaray kabus gördüğü ilk yarıdan sonra uykudan uyanıp, biraz şansı biraz futbolcu kalitesi biraz da rakibinin işi idare etmekten kaynaklanan düşünce anlayışından elinden kaçan maçı çevirmeyi başardı. Ancak bu galibiyet koskoca ilk yarıyı çöpe atan ve Galatasaray’ı silik bir takım gibi sahneye süren Mancini’nin yanlışlarını örtmez. Ayrıca şans da her zaman dün olduğu gibi yanlarında olmaz. Açıkçası Galatasaray her hafta bu korku filmini seyretmeyi hak etmiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek