SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa şampiyonu olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı tebrik etti.

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın Avrupa şampiyonu olması dolayısıyla mesaj yayımladı. Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Galatasaray’ın tekerlekli basketbolcuları son yıllarda Avrupa’da ve dünyada kupalara ambargo koyarak azmin, kararlılığın, çalışmanın ve oyunu kuralına göre oynamanın ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu gösterdi.

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı bu inanç, azim, kararlılık ve çalışkanlıkla Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finalinde evsahibi İspanya’nın temsilcisi Fundosa ONCE’yi yenerek bir kez daha şampiyon oldu.

İspanya’nın Madrid şehrinde gerçekleşen 2014 IWBF Champions Cup Finalleri final maçında organizasyona ev sahipliği yapan İspanya’nın CD Fundosa ONCE takımı ile finalde karşılaşan Galatasaray tekerlekli basketbol takımı çok çekişmeli geçen mücadele sonunda salondan 64-71 galip ayrılarak beşinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Avrupa ile dünyada kupalara ambargo koyan, bu şampiyona da da ev sahibi İspanya’nın takımı Fundosa ONCE’yi final maçında yenerek Avrupa şampiyonu olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı kutluyor, başarılarına başarılar eklemesini diliyor, Galatasaray ailesinin de mutluluğunu paylaşarak basketbolcularımıza, teknik ve idari yöneticilerine, taraftarlarına sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.”

Yayınlanma Tarihi:22:58,