SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“F.Bahçe’yi onore etmek için…”

Spor Toto Süper Lig'de şampiyon Fenerbahçe'yi 3-1 yenen Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, "İyi bir futbol izlettirdiğimizi düşünüyorum" dedi.

Güncellenme: 00:34, 05/05/2014
“F.Bahçe’yi onore etmek için…”

Hamzaoğlu, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, bu akşam şampiyon takımla oynadıklarını, Fenerbahçe’yi tekrar tebrik ettiğini söyledi. Maçtan önce kendi aralarında bu müsabakanın anlamına yakışır şekilde oynamaları gerektiğini konuştuklarını belirten Hamzaoğlu, “İyi bir futbol izlettirdiğimizi düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

“4 büyükler” karşısında tek galibiyetlerinin Fenerbahçe’ye karşı olmadığını hatırlatan Hamzaoğlu, “Bunu aldığımız için mutluyuz. Bizim için önemli olan geçen seneki puanımızı geçmemiz. Bizim için bu bir başarı” diye konuştu.

Hamzaoğlu, Akhisar Belediyespor’daki misyonunu tamamladığını düşündüğüne değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aynı yerde kalmak hem yönetim kurulu hem oyuncular hem de bizler açısından zor olabilirdi. Biz, takımı bir noktaya kadar getirdik. Yeni heyecan yeni bir teknik heyetle Akhisar Belediyespor daha iyi yerlere gelecektir. Milli Takım’a geçme kararını çok sevinerek almadım. Çok zor oldu. Milli Takım çok farklı bir platform, sorumlulukları var. Bu sorumluluğa layık gördüler. Fatih hocanın yeri benim için çok ayrı. O, bir şey söylediği zaman akan sular durur. İnşallah Allah bu görevde de mahcup etmez bizi. Akhisar Belediyespor’da bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. 2 maçımız daha var, inşallah güzel bir şekilde ayrılırız.”

Karşılaşmadan önce Fenerbahçe’yi alkışlamalarının normal olduğunu vurgulayan Hamzaoğlu,”Fenerbahçe, gösterdiği başarının ardından şampiyon oldu. Herkesin saygı duyması ve takdir etmesi gerektiğini düşünüyorum. Biz de Fenerbahçe’yi onore etmek için böyle bir davranş sergiledik” ifadesini kullandı.

FUTBOLCULAR

Akhisar Belediyesporlu Sertan Vardar, Fenerbahçe’yi şampiyonluğundan dolayı tebrik ederek, “Büyükler arasında bir tek yenemediğimiz Fenerbahçe vardı. Bu galibiyeti de almayı başardık. Akhisar Belediyespor olarak gerçek gücümüzü gösterdik. Hamza Hamzaoğlu ile yapacak çok işimiz vardı ama hakkında hayırlısı. Gelecek teknik ekibi iyi bir takım bekliyor, biz de karmaşık duygular içindeyiz” dedi.

Erkan Taşkıran ise Torku Konyaspor maçında aldıkları ağır yenilginin ardından önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi. İyi organize olduklarına değinen Taşkıran, kalan 2 maçı en az kayıpla geçmek istediklerini kaydetti.

GEÇEN SENEKİ PERFORMANSINI GEÇTİ

Spor Toto Süper Lig’de 44 puana ulaşan Akhisar Belediyespor, bitime 2 hafta kala geçen sezonki performansını geçti.

Yeşil-siyahlı ekip, “4 büyükler”le oynadığı 8 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı.

Yayınlanma Tarihi:21:57,