SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Diego bilmecesi

Transfer kulislerinde Beşiktaş’ın Brezilyalı 10 numara ile anlaştığı iddia edildi. Oyuncunun babası Djair Ribas ise, “Oğlum Brezilya’ya dönebilir” diyerek taktik (!) yaptı.

Güncellenme: 09:23, 04/05/2014
Beşiktaş’ta Diego bilmecesi

AMKSPOR

Yeni sezon için mutlaka bir 10 numara transfer edecek Beşiktaş'ın adı, Atletico Madrid'in sambacı yıldızı Diego Ribas ile anılıyordu. Bu haberler o kadar ayyuka çıktı ki transfer kulisleri dün flaş bir haberle çınladı. İddiaya göre siyah-beyazlılar, futbolcunun Türkiye haklarına sahip Ahmet Bulut aracılığıyla menajer Jorge Mendes ile anlaşma sağladı. Buna göre Kara Kartal, 29 yaşındaki yıldız futbolcuyla 4 yılda 10 milyon euro ödeyecek.

Ancak Brezilya basınında farklı haberler geldi. Diego'nun babası Djair Ribas, Brezilya gazetesi Globo Esporte'ye, “Oğlum Brezilya'ya dönebilir. Santos ile karşılıklı bir ilgi var. Brezilya'dan başka takımlar da istiyor ama Diego Santos'u seçti” diye konuştu. Bu açıklama Djair Ribas'ın transfer piyasasını kızıştırıp daha fazla para koparmaya çalıştığı şeklinde yorumlandı. Santos Sportif Direktörü Andre Zanotta'nın, “Diego transferi bizim için gerçekleşmesi çok zor bir rüya” demesi de bu yorumları güçlendirdi.