SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de, Balıkesirspor’un 1 puan alması durumunda Spor Toto Süper Lig’e yükseleceği İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından 2 saat önce stat tamamen doldu.

Balıkesirspor için kader maçı niteliğindeki müsabaka öncesinde taraftarlar, öğleye doğru stada gelmeye başladı. İlçelerdeki taraftar grupları ise otobüslerle sabah saatlerinde yola çıktı.

Çok sayıda kişinin, araçlarıyla maç başlamadan konvoylar eşliğinde dolaştığı kent merkezi adeta bayram yerine döndü. Stat çevresinde olduğu kadar kentin birçok noktasında da bayrak, kaşkol ve forma satışı yapılırken, cadde ve sokaklar kırmızı-beyaz renklerle donatıldı.

15 binden fazla taraftarın izleyeceği maçın yapılacağı Atatürk Stadı, müsabakanın başlama vuruşundan 2 saat önce tamamen doldu. Taraftarlar, stada yoğun güvenlik önlemleri altında alındı. Stada giremeyen taraftarlar, maçı stat çevresi ve kent merkezine yerleştirilen 2 dev ekrandan izleyecek.

Balıkesirspor takımı, 15.30 civarında, araç konvoyları işliğinde stada geldi. Futbolcuların ve teknik heyetin moralinin yüksek olduğu gözlendi.

Yayınlanma Tarihi:16:21,