SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’ndeki erteleme maçında Uşak Sportif’i 73-70 yenen Galatasaray Liv Hospital’da başantrenör Ergin Ataman, hakemlerin maçlara daha fazla konsantre olmaları gerektiğini söyledi.

Ataman, karşılaşmanın ardından Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında, play-off maçları öncesi hakemlerin daha formda olması gerektiğini anlatarak, “Önümüzdeki hafta play-off maçları başlıyor. Bu play-off maçlarına takımların hazır olması kadar hakemlerimizin de daha fazla konsantre olması gerek. Bir maçı 3 hakem yönetirken, sadece 1 hakem düdük çalmamalı. Maçın içinde bazı hatalar olabilir ama bazı hakem arkadaşları çok formsuz görüyorum” diye konuştu.

Devre arasında yaptıkları konuşmanın maçı kazanmalarında etkili olduğunu kaydeden Ataman, şunları söyledi:

“İlk periyotta iyi basketbol oynadık ama sonra maça dahil olan oyuncularla performansımız düştü. Top kayıplarıyla, maçın kontrolünü kaybettik. Sert bir soyunma odası geçti. Sonrasında daha istekli ve akıllı oynayarak başladık. Ancak devre arasını beklemeden, play-off karşılaşmalarında bu istekte olmamız gerek. Yoksa şampiyonluk Galatasaray Liv Hospital için hayal olur. Bu konuda gerekli tedbirleri alacağız. Bu sezon 70’e yakın resmi maç oynadık. Artık önemli olan mental olarak tüm oyuncularımızın play-off müsabakalarına konsantre olması.”

Uşak Sportif’i mücadelesinden dolayı kutlayan Ataman, “Beko Basketbol Ligi’ne renk kattılar. İlk kez birinci ligde olmalarına rağmen play-off’a kaldılar. Play-off’ta ne kadar iddialı olduklarını da bu akşam gösterdiler” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:21:11,