SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tura Elia Viviani damgasını vurdu!

Kuşadası-İzmir arasındaki yedinci etabını kazanan Cannondale takımından Elia Viviani, turdaki ikinci kez yarışmayı ilk sırada tamamlayarak başarısının sürpriz olmadığını kanıtladığını söyledi.

Güncellenme: 16:55, 03/05/2014
Tura Elia Viviani damgasını vurdu!

İtalyan sporcu, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında, ikinci etap zaferini elde ettiğini hatırlatarak, “Önceki başarımın tesadüfü olmadığını gösterdim ve bugün ikinci zaferimi kazandım” dedi.

Kondisyonunun iyi olduğunu bu yılki İtalya Bisiklet Turu yarışına hazır olduğunu vurgulayan Viviani, yarışı ilk sırada tamamlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özellikle etabın sonlarında rakiplerinin atağa geçtiğini ve zorlu bir yarış olduğunu vurgulayan Elia Viviani, “Finiş biraz farklı oldu. Çabuk ataklar geldi. Bacaklarımı dinledim ve finiş çizgisini ilk sırada geçtim. Yarın Guardini veya Cavendish’in arkasında gidip gitmeyeceğimi belirleyeceğim. İtalya Bisiklet Turu öncesinde açıkçası risk almamayı düşünüyorum” diye konuştu.

İyi bir takımda yarıştığını ve kendisini iyi hissettiğini söyleyen Viviani, şöyle devam etti.

“Böyle 20 gün daha devam edersem gerçekten çok iyi olacak. Zamana karşı iyi bir yarış çıkartacağımızı düşünüyorum. Geçen yıl ilk kez İtalya Bisiklet Turu’na katılmıştım ve Cavendish’in arkasında yer almıştım. Bu yıl önüne geçmeye çok yakınım. Son sprintte ilginç bir olay gerçekleşti. Bazı sprintleri yapamasam da son 100 metrede Cavendish’in fazla hızlı olmadığını fark ederek hızlandım ve birinci oldum.”

Yayınlanma Tarihi:16:48,