SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Sahamızda kaybetmeye alıştık”

PTT 1. Lig takımlarından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Teknik Direktörü Vedat Özsoylu, "Kendi sahamızda kaybetmeye alışmıştık. Onun için dışarıdan aldığımız puanlarla belli bir yerde kaldık" dedi.

Güncellenme: 22:24, 03/05/2014
“Sahamızda kaybetmeye alıştık”

Özsoylu, 2-0 yenildikleri Fethiyespor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, ligi geçen hafta iyi bir puana ulaşarak bitirdiklerini belirtti. Bugünkü maçta da genç oyunculara şans verdiklerini ve oyuncularının da ellerinden geleni yaptığını ifade eden Özsoylu, şunları söyledi:

“Son maça bırakmak istemiyorduk. Onun için tehlikeli duruma düşmek istemedik. Bugün arkadaşlarımız ellerinden geleni yaptılar. Kendi sahamızda kaybetmeye alışmıştık. Onun için dışarıdan aldığımız puanlarla belli bir yerde kaldık. Bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Fethiyespor’a da başarılar diliyorum. İnşallah gelecek senelerde ligde görmek isteriz.”

FETHİYESPOR CEPHESİ

Fethiyespor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu da ligden düştükleri için üzgün olduklarını kaydetti.

Göreve geldiğinden beri kendisiyle birlikte olan oyuncularını gösterdikleri mücadeleden dolayı kutlayan İpekoğlu, “Ligde kalmak adına ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiler. Hepsini canı gönülden tebrik ediyorum” diye konuştu.

Ligin son haftasına kadar mücadeleye devam ettiklerini vurgulayan İpekoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren toplamış olduğumuz puan 32. Bu da maç başına yaklaşık 1,5 puan demektir. Eğer sezon başı itibarıyla bu 1,5 puanı toplasaydık, zaten play off’a gidiyorduk. Onun için yapacak bir şey yok. En azından ligin son haftasına kadar düşmeme mücadelesini devam ettirdik. Özellikle son haftalarda biraz şanslı olsaydık düşmezdik diye düşünüyorum. Fethiyespor takımı hiç bir zaman düşmeyi hak edecek bir takım değildi ama maalesef düştük, üzgünüz.”