SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Torku Konyaspor ile 2-2 berabere kaldıkları maçın hakemi Cüneyt Çakır’ı eleştirerek “Avrupa ve Türkiye’nin en iyi hakemlerinden, laf söylememiz olmaz. Ama Allah onun yolunu açık etsin. Cüneyt Çakır’a bir şey söylenmez” dedi.

Kafkas, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, net pozisyonlar yakaladıklarını ancak değerlendiremediklerini söyledi.

Ürettikleri pozisyonlardan sadece ikisini golle sonuçlandırabildiklerini ifade eden Kafkas, “Oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Net bir skor avantajı yakaladık. Maalesef 10-12 dakika bu skor avantajını koruyamadık. Bunun da nedeni oyuncularımızın genç ve tecrübesiz olmaları. Belki bize Avrupa kupası kapılarını açabilirdi. Diğer maçların sonuçlarını bekleyeceğiz, o maçların sonuçlarına göre iddiamız devam edebilir” diye konuştu.

Kafkas, maçın hakemi Cüneyt Çakır’ın yönetimiyle ilgili soruya ise şu cevabı verdi: “Eneramo’nun kesildiği bir ofsayt pozisyonu vardı. Avrupa ve Türkiye’nin en iyi hakemlerinden laf söylememiz, olmaz. Ama Allah onun yolunu açık etsin. Cüneyt Çakır’a bir şey söylenmez. Büyük bir hakem, estağfurullah biz ona ne söyleyebiliriz ki? İki maçı da kazanmak için oynayacağız. Sivas da kazanırsa bir sıkıntı olabilir.”

Kardemir Karabüksporlu Ahmet İlhan Özek ise iyi mücadele ettiklerini belirterek şunları kaydetti: “Çok üzgünüm, 2-0 öne geçtiğimiz maçta 80’den sonra iki gol yedik. Kazanmamız gereken maçtı. Güzel bir fikstürümüz vardı. Fenerbahçe maçını kazanıp rakiplerimizin kaybetmesini bekleyeceğiz.”

İshak Doğan da bir puan aldıkları için üzgün olduklarını, kalan maçları kazanmaya çalışacaklarını kaydetti.