SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş derbisinde o an ne oldu?

Sarı-lacivertli takımın bu sezonki en flaş ismi olan Caner, Beşiktaş derbisindeki pozisyondan şike konusuna kadar birçok konuda konuştu.

Güncellenme: 12:28, 03/05/2014
Beşiktaş derbisinde o an ne oldu?

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda sergilediği performansla büyük rol oynayan isimlerin başında gelen Caner Erkin, Hürriyet'e verdiği röportajda, özel hayatı ve 3 Temmuz süreciyle ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Söz, milli yıldızda…

– Başkan Aziz Yıldırım'ın ziyaretleri, davranışları ve sevgisi sizi nasıl etkiliyor?

“Başkanı herkes seviyor. Nasıl Fenerbahçeli olduğunu da herkes biliyor. Yaşadığı şeylerden sonra ona daha çok kenetlendik. Bize kızsa da bunu olumsuz olarak görmüyoruz. O bizim babamız. Artı bir güç. Çok iyi şekilde motive oluyoruz. İnşallah uzun süre Fenerbahçe'de başkanlık yapmaya devam eder.”

– “Adalete Fener Yak” kampanyasında senin de imzan var.

“Biz sporcular olarak başkanımız, yöneticilerimiz ve kulübümüz için imza attık ve yeniden adil yargılanmamız için destek olduk. Camiamızın ve tüm kamuoyunun beklentisi de bu yönde. Bundan sonra beklemek gerek. Hukuki konulara hakim değiliz. Dileğimiz Başkanımızın uzun süre görevde kalmaya devam etmesi.”

ANTALYA'DA KENETLENDİK

– 2010-11 sezonunda takımın bir parçasıydın. 3 Temmuz süreci öncesi olan o sezonu anlatır mısın?

“Kupadan erken elendik. O biraz da bize artı bir güç oldu. Lige de biraz kötü başlamıştık. Antalya kampında inanılmaz bir kenetlenme yaşadık. Hocadan da ziyade kendi aramızda kararlar aldık. Antrenmanda birbirimize sert giriyorduk ama kimse ağzını bile açmıyordu. Böyle bir kenetlenmeydi o. Sonra 1 maç, 2 maç, 3 maç derken inanılmaz bir ivme yakaladık. Bize, “Şike yaptılar” dediler. Biz sahada her şeyi kanıtladık. Elimi kalbime koyarak diyorum ki, biz şike yapmadık.”

BEŞİKTAŞ’I ÖYLE BİR GOLLE YENMEK İSTEMEDİK

– Beşiktaş derbisindeki fair play hareket çok konuşuldu.

“O anda topun başında bulunan arkadaşlarımla en doğrusunun bu olduğunu düşündük. Bir iyi niyet, kardeşlik, fair play mesajı vermek istedik. Anlık gelişti. Öyle bir pozisyondan gelebilecek bir golle derbi kazanmak istemedik. Bunlar o andaki ilk düşüncelerimizdi. Uygulamak da bana düştü. Sonradan ortaya çıkan tablodan, gelen tepkilerden ne kadar doğru yaptığımızı gördük.”

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:11:07,