SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

4 maçlık zorlu periyodun sona ermesine 3 hafta kala şampiyonluğu garantileyerek kendi elinde bulundurduğu ‘İpi en erken göğüsleyen takım’ rekorunu geliştiremese de bu başarıyı tekrarlayan Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, gözünü yeni bir rekora dikti.

Önümüzdeki 3 maçta öğrencilerinden 9 puan isteyen deneyimli teknik adam, sezon sonuna kadar kayıpsız gidilmesi halinde en fazla puan farkıyla şampiyon olan G.Saray’ın (12) rekorunu egale edecek. Bu süreçte sarı-kırmızılılar, puan ya da puanlar kaybederse F.Bahçe başarılı geçen sezonda rekorlarına bir yenisini daha ekleyecek.

‘CİDDİYET ŞART’

Bu doğrultuda Akhisar, Kardemir Karabük ve Kayseri karşılaşmaları öncesi talebeleriyle bir toplantı yapan Yanal, ‘Ligin kaderi değişmesin’ sözüyle başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sezon başında koyduğumuz hedefe haftalar öncesinden vardık. Hepimiz bu şampiyonluğun ne kadar anlamlı olduğunu biliyoruz. Zor dönemlerden geçtik. Ancak önümüzde daha oynamamız gereken 270 dakikamız var. Bu maçlara da aynı ciddiyetle hazırlanmalıyız. Tamam şampiyonuz, bundan da çok gururlanıyoruz. Ama puan farkını korumalıyız. Hatta artabiliyorsa daha da artması için bu 3 maçımızdan da galip ayrılmalıyız.

Hedefe ulaşınca bir rehavet oluyor. Bunun olması da normal. Şimdiden tatil için planlar yapılıyor. Aranızda haziran ayında Dünya Kupası’na gidecek arkadaşlar var. Fakat önceliğimiz kalan maçlar. Sezon içinde fazla forma giyme şansı bulamayan arkadaşlara da şans vereceğim. Bu sürede herkes kendini hazır tutmalı. Lig hâlâ devam ediyor.”

‘KADINLARIN TEK SIKINTISI SESLERİ’

Her hafta düzenli olarak ülkesinde yayın yapan gazeteye yazı yazan Kadlec, kadın ve çocukların çıkardığı yüksek desibelli sesten rahatsız. Çek yıldız asıl kutlamaların Karabük maçında olduğunu söylerken, “Rize maçına kadınlar emzikli bebekleriyle gelmişti. Müthiş destek verdiler. Tek sıkıntı 50 bin kadın ve çocuğun aynı anda çıkardığı yüksek desibelli sesler” dedi.

Vatan