SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Juventus’ta sergilediği performans ile birçok takımın transfer listesine girmeyi başaran Paul Pogba, Manchester United’tan ayrılık sürecini anlattı.

İngiliz ekibinde Sir Alex Ferguson’un kendisine saygı duymadığını belirten Pogba “Bana şans vereceğini söyledi ancak hiçbir zaman bunu yapmadı. Kontratım bitene kadar tek başıma antrenman yapmak zorunda kaldım. Bana ayrılmak istediğim için böyle bir karar aldıklarını söylediler. Bence saygısızca bir hareket. Belki de hata yaptıklarını şimdi anlamışlardır” dedi.

Takımdan ayrılırken kimsenin kendisine veda etmediğini de sözlerine ekleyen Pogba “Manchester United büyük bir kulüp ve tabi ki yedek bekleyecek isimler olacak. Ancak ben de geleceğimi düşünmek zorundaydım. Sadece oynayabileceğim bir ekibe gitmek istiyordum. Bana salonda çalışmamı söylediler. Ben de atlet değil futbolcu olduğumu söyleyerek bunu reddettim” şeklinde konuştu.

Juventus’a 2 yıl önce bonservis bedeli ödenmeden transfer olan Pogba, bu yaz 40 milyon pound civarında bir ücretle Paris Saint Germain’e transfer olabilir.