SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de son yılların en kötü sezonunu geçiren Manchester United, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

Robin van Persie ve Wayne Rooney’nin yanına bir golcü daha katmak isteyen Manchester United, Paris Saint Germain’de mutsuz olan Edinson Cavani’ye teklif götürecek. Bu sezon yeniden yapılanmak için 200 milyon pound transfer bütçesi ayıran ‘Kırmızı Şeytanlar’, ilk bombasını Cavani ile patlatmaya hazırlanıyor.

Yakın çevresine Premier Lig’in kendisi için en uygun liglerden biri olduğunu belirten Cavani, kendisi ile ilgilenen Chelsea, Manchester City ve Manchester United’tan gelecek tekliflere sıcak bakıyor. Manchester United’ın Chelsea ve Manchester City’den daha ısrarcı bir tavır sergilemesi, Cavani’nin tercihini ‘Kırmızı Şeytanlar’dan yana yapma ihtimalini yükseltiyor.

Zlatan İbrahimovic’in arkasında kanatta görev alan Cavani, birçok açıklamasında oynadığı pozisyondan memnun olmadığını açıklamıştı. Uruguaylı yıldız kanatta oynamasına rağmen Paris Saint Germain forması ile çıktığı 44 karşılaşmada 26 gole imza attı.