SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA tarafından Finansal Fair-Play’a uymadığı iddia edilen ve bütçe açığı kadrosundaki yıldız oyuncuların gönderilmesiyle kapatılması taahhüt edilen sarı kırmızılılarda yeni bir iddia ortaya atıldı.

Güney Amerika’da yayın yapan basın organları, Alex Telles’in ardından bir ismin daha Galatasaray’a transfer olacağı iddia edildi.Galatasaray’da gündem transfer. Devre arasında başlayan transfer harekatı durmayan Galatasaray’da, Brezilyalı genç yeteneğin bonservisine büyük bir teklif yaptı fakat umduğunu bulamadı.

Sezon başında Aurelien Chedjou’nun transferine rağmen savunmada yaşadığı sorunları bir türlü aşamayan Galatasaray, Kamerunlu oyuncunun bel sakatlığından sonra ondan umudunu tamamen kesti. Listesine Alex Telles örneğinde olduğu gibi Güney Amerika’dan genç oyuncular ile bazı tecrübeli futbolcuları alan sarı kırmızılılar Brezilya’dan gelen haberle yıkıldı. Brezilya basınında çıkan habere göre Brezilya’nın Botafogo takımında forma giyen ve henüz 19 yaşında olan Doria için harekete geçen Galatasaray, yaptığı 10 milyon Euro’luk teklifin reddedilmesi ile şok oldu. 1994 doğumlu oyuncu için yaptığı tekliften son derece umutlu olan Galatasaray, buna rağmen oyuncudan umudunu kesmiş değil. Fakat öte yandan UEFA’nın Finansal Fair-Play kuralları çerçevesinde UEFA ile uzlaşma yoluna giden Galatasaray’da yıldız oyuncuların satılması ve gelecek sezonda kadroda daralma beklenirken Breziluya basınında bu tarz haberler çıkmaya devam ediyor.

Aynı zamanda Bruma’nın da danışmanlığı yapan Sbsfoot şirketinin menajerliğini yaptığı sol ayaklı oyuncuyu Monaco da istiyor. Sezon sonunda Chedjou ve Gökhan Zan ile yolların ayrılması beklenen takımda yöneticilerin Finansal Far-Play konusunda yaşanan sıkıntılara rağmen Doria ve Balanta gibi Güney Amerika’daki genç yetenekler ile John Terry gibi tecrübeli isimlerden birini kadrosunu katması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:20:28,