SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta büyük temizlik var!

Bu sezon beklenen performansa ulaşamayan isimler gönderilip, sağ bek, sol bek, stoper, ön libero, ofansif orta saha ve forvet bölgelerine 6 transfer yapılacak.

Güncellenme: 10:52, 02/05/2014
Beşiktaş’ta büyük temizlik var!

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Beşiktaş'ın yeni sezon planlamasına AMK ulaştı. Gidecek futbolcuların sayısı 15'i buluyor.

Önder Özen'in futbol direktörlüğüne getirilmesiyle birlikte yeni bir planlamaya giden Beşiktaş için geçiş yılı, iyisiyle kötüsüyle geride kalmak üzere. Söz konusu dönem, geçtiğimiz günlerde yapılan bir değerlendirme toplantısıyla masaya yatırıldı. Slaven Bilic ile fikir alışverişinde bulunup, yeni sezonun yol haritasını belirleyen Özen, tam 15 futbolcu ile yolların ayrılmasına karar verdi. Bu 15 futbolcu, durumlarına göre 3 kategoriye ayrıldı: Kesin gidecekler, teklif beklenenler ve şartlara bağlı olarak kalma ihtimali bulunanlar.

GÖZE GİREMEDİLER

Kesin gidecekler; biten sözleşmesi uzatılmayacak futbolcular ile sözleşmeleri devam etmesine rağmen anlaşılarak yolların ayrılacağı isimleri kapsıyor. Teklif beklenenler kategorisinde ise, teknik heyetin yeterli görmemesi nedeniyle satış listesine konacak ya da yurt içi transferlerde takasa verilecek isimler bulunuyor.

İSKELET KORUNACAK

Gideceklere karşın Beşiktaş yeni sezonda 6 futbolcu transfer edecek. Sağ bek, sol bek, stoper, ön libero, ofansif orta saha ve forvet mevkilerine transfer yapılacak. Cenk Tosun ve Eneramo gibi kadroya katılacak futbolcular ile hazırlık kampına çıkacak siyah-beyazlı takım burada 26 kişilik ana kadroyu oluşturacak. Tolga, Franco, Atiba ve Olcay'dan oluşan takım iskeleti ise korunacak.

KESİN GİDECEKLER: Fernandes, Escude, Holosko, Sivok, Dany, Jones

TEKLİF BEKLENENLER: Mustafa Pektemek, Serdar, İbrahim, Sezer, Gökhan Süzen, Uğur Boral

ŞARTLARA BAĞLI: Gökhan Töre, Almeida, Motta

Yayınlanma Tarihi:10:00,