SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

”Almeida’nın performansı…”

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Transfer Komitesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, yazılı ve görsel basında çıkan transfer dedikodularından yakındı.

Güncellenme: 15:56, 02/05/2014
”Almeida’nın performansı…”

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Atalay, kulüp olarak son derece hassas bir dönemden geçtiklerini ve çıkan her spekülatif haberin oyuncuları olumsuz yönde etkilediğini kaydederek, sağduyulu olunması gerektiğini vurguladı.

Takımın golcü futbolcusu Hugo Almeida’nın bile, belirli bir tecrübeye sahip olmasına rağmen, muhtemel forvet transferi konusu sebebiyle son derece moralsiz olduğunu dile getiren Deniz Atalay, şunları söyledi: “Her şeyden önce Beşiktaş, Fenerbahçe gibi ligi erken bitirmedi, hala bir hedefi var ve yarışa devam ediyor. Gazeteleri incelemek için elime alıp şöyle bir baktığımda onlarca asılsız transfer haberi görüyorum. Bu tarz haberler takımı ve oyuncuları son derece kötü yönde etkiliyor. Olympique Lyon forması giyen Gomis’in kulübümüze transfer olacağı haberlerinden sonra Almeida’nın performansı ortada. Kaç haftadır bırakın gol atmayı, sahada yok. Bu yüzden yönetim olarak en ketum olmamız gereken dönem içerisindeyiz. Oyuncularımızın aklı transfere takılı kalmamalı. Kazanmak zorunda olduğumuz son 3 maçımızı bu şekilde alamayız. Takım içerisinde herkesin eksiksiz bir konsantrasyona ihtiyacı var.”

KİRALIK FUTBOLCULARIN KULÜPTEKİ GELECEKLERİ

Kiralık oyuncuların fazlalığı sebebiyle, transfer dedikodularının diğer takımlara nazaran Beşiktaş’a daha fazla etki yaptığını savunan Atalay, sözlerine şu şekilde devam etti: “Beşiktaş takımında kiralık forma giyen birçok oyuncu var. Bu futbolcuların kulüpteki gelecekleri performanslarına bağlı. Kendileri yerine başka futbolcuların adı geçince, otomatikman savunma mekanizması oluşturuyor, hemen alternatif aramaya, sakatlanmamak için kendilerini sakınmaya başlıyorlar. Bu da gayet doğal çünkü onlar her şeyden önce insan. Bize gelip de ‘Benim yerime başkasını alacağınız doğru mu?’ diyemiyorlar haliyle. Bu yüzden içlerine kapanıyorlar. Yönetim olarak sporcularımızı korumak öncelikli görevlerimiz arasında. Kafalarını bulandırmamak için hiçbir dedikoduya mahal veremeyiz.”

‘GÖKHAN TÖRE’YE GEREKEN YAPTIRIM UYGULANDI’

Fenerbahçe derbisi sonrası yaşadığı olay sebebiyle Gökhan Töre’ye gereken cezanın verildiğini de açıklayan Atalay, şunları kaydetti: “Bu olayın savunulacak tarafı yok. Sayın başkan Fikret Orman zaten gerekeni söyledi ve gereken yaptırımlar uygulandı. Yalnızca Gökhan değil, profesyonel hiçbir futbolcu bunu yapmamalı. Necip, Olcay, Franco da genç, onlar nasıl özen gösteriyorsa herkesin dikkatli olması lazım. Gökhan bizim için son derece önemli bir isim. O da bu olaydan dolayı çok üzüldü, bundan böyle daha da dikkatli olacaktır.”

MOTTA’NIN DURUMU

Kiralık oyuncu olmanın ekstra özen istediğini belirten Beşiktaş yöneticisi, performansıyla beğeni toplayan Brezilyalı savunma oyuncusu Ramon Motta’nın akıbetinin, teknik direktör Bilic’in elinde olduğunu ifade etti.

Atalay, “Ramon gerçekten çok özverili oynuyor. Kendisiyle alakalı son karar teknik heyette ama Bilic ve teknik heyetimiz kendisini çok seviyor ve tahmin ediyorum kalmasından yana rapor vereceklerdir” diye konuştu.

Deniz Atalay son olarak, Sivasspor maçında aldıkları farklı yenilginin takımdaki eksikler sebebiyle meydana geldiğini itiraf ederek, “3-4 oyuncunun ne kadar önemli olduğunu gördük. Orta alanda Veli ve Jones’un aynı anda olmayışı, yapıyı kırılgan hale getirdi. Hutchinson-Jones-Veli üçlüsünden oluşan bir orta saha oluşturabilseydik, daha farklı bir netice alabilirdik” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:15:55,