SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

6. Etap Yates’in

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun altıncı etabını kazanan Orica GreenEDGE takımından Adam Yates, ilk profesyonel başarısını elde ettiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Güncellenme: 19:20, 02/05/2014
6. Etap Yates’in

Yates, mücadele sonrası düzenlenen basın toplantısında, 1 saniye farkla eline geçirdiği genel klasman liderliğinin kendisini sevince boğduğunu vurgulayarak “İlk profesyonel başarımı elde ettiğim için çok mutluyum. Sevincimi tahmin edemezsiniz. “Turkuaz mayo” bir saniye farkla bende ama yarın ne olacak bilemem” dedi.

Bugün koşulan etapta ters esen rüzgarda takım arkadaşlarının kendisine çok yardımcı olduğunu dile getiren Yates, şunları söyledi:

“Çok sert esen bir rüzgar vardı. Enerjimi iyi kullandım ve profesyonel alanda ilk zaferimi kazandım. Daha önce ‘burada etap kazanmak zorunda değilim’ demiştim ama şartlar değişti. Dün öyleydi, bugün birinci oldum. Uzun tırmanışları daha çok seviyorum. Doğru zamanda atağımı yapıp sonucu aldım. Cofidis Solutions Credits Takımı, yeniden “Turkuaz mayo”yu almak için çalışacaktır. Hiç şüphem yok ki yarın koşulacak etap çok zorlu geçecek. Yarıştan sonra 1 saniye farkla geride bıraktığım Taaramae ile konuştum. O güçlü bir sporcu, aramızda kıyasıya bir mücadele geçecek.”