SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Beko Basketbol Ligi’nde 93-78 kazandıkları Olin Edirne maçında, takımının hücum anlamında gösterdiği performanstan memnun kaldığını söyledi.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında maçı değerlendiren Ataman, “Bütün oyuncularımızı kullanma şansı bulduk. Play-off için her oyuncuya ihtiyacımız var. Ofansif anlamda iyi oynadık. Yüzdelerimiz çok yüksek ama savunmadan memnun olduğumu söyleyemem” dedi.

Savunmada yeteri kadar sert oynamadıklarını belirten deneyimli başantrenör, “Önümüzdeki haftayı daha sert olabilmek için çalışarak geçireceğiz. Ligde oynayacağımız iki maç kaldı. Onları da kazanarak, play-off’ta hedefe doğru ilerlemek istiyoruz” diye konuştu.

Sarı-kırmızılı basketbolcu Göksenin Köksal da Olin Edirne’nin ligde alt sıralarda yer aldığına değinerek, “Rakibimizin son haftalarda oynadıkları basketboldan dolayı maça biraz rahat başladık. Onun için ilk yarı başa baş gitti. İkinci yarı farkı açarak galip geldik. Play-off’a giderken her galibiyet çok önemli ama bugünkü maçta çok fazla sayı yedik” ifadelerini kullandı.

– Olin Edirne cephesi

Edirne temsilcisinin başantrenörü Cem Akdağ, “Umarım diğer maçlarda sürpriz sonuçlar alınmaz ve sezon başında tek hedefimiz olan ligde kalmayı başarırız” dedi.

Akdağ, maç hakkında söylenecek çok fazla bir şey olmadığını vurgulayarak, “Zorlu haftaları geride bıraktık. Torku Konya Selçuk Üniversitesi maçından sonra takımın hem fiziksel hem de mental durumu çok iyi değil. Bugün ise iyi bir mücadele ortaya koydular” şeklinde konuştu.

Olin Edirneli basketbolcu Umar Atin ise Galatasaray Liv Hospital’in kendilerine oranla daha üstün oynadığını aktararak, “Ligde kalmamız için kazanmamız gereken bir maçtı ama olmadı. Diğer takımların da maçlarını bekleyip, ligde kalmak istiyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Yayınlanma Tarihi:21:25,