SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sakatlığı geçen ve oynayacak durumda olduğu öğrenilen Fildişili Didier Drogba, buna rağmen İstanbul'a gelmedi. Sarı kırmızılı yönetim, 7 Mayıs Çarşamba günü Eskişehirspor'la Konya'da oynanacak olan Türkiye Kupası finali öncesi tecrübeli golcüden haber beklemeye başladı.

G.SARAYLI YILDIZ, 16 GÜNDÜR KATAR'DA TEDAVİ GÖRÜYOR Bakalım bu kez risk alacak mı? Chelsea ve Fenerbahçe maçlarında ağrılarına rağmen forma giyen Didier Drogba'nın vereceği karar, Florya'da merak konusu oldu. 14 Nisan 2014 tarihinde Katar'a giden ve tam 16 gündür bu ülkede özel tedavi gören Drogba, Türkiye Kupası finalinde forma giyecek düzeye geldi. Halen Katar'da bulunan Drogba'nın son durumunun, risk alarak forma giydiği Chelsea ve Fenerbahçe maçlarından daha iyi olduğu ifade edildi. Kısacası Drogba, 7 Mayıs'ta Konya'da oynanacak kupa finalinde forma giyebilecek düzeyde… Son kararı verecek olan isim ise, Drogba'nın ta kendisi…

SÖZLEŞME KONUSUNDAKİ TAVRA BOZULDU Çünkü bu konuda birçok soru işareti var… 1- Drogba'nın, Katar'da 16 gündür tedavi görmesindeki en büyük etken Dünya Kupası. Ve Drogba, kariyerindeki son Dünya Kupası turnuvasında görev alacağı için Brezilya'ya hazır olmaya çalışıyor. 2- Fildişili isterse, Türkiye Kupası finalinde oynayabilir. Ancak Dünya Kupası öncesinde kendisini böyle bir riske atar mı şu anda bu önemli bir soru işareti… 3- 1 ay sonra kontratı sona erecek olan Drogba, Galatasaray yönetiminin sözleşme konusundaki tavrına da bozulmuş durumda. Çünkü, bir süredir ertelenen ve son olarak ‘Nisan sonu görüşürüz' denilerek askıya alınan randevu konusunda hiçbir girişimde bulunulmadı.

(Hürriyet)

Yayınlanma Tarihi:08:37,