SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, THY Avrupa Ligi’nde gösterdikleri performansla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun internet sitesine açıklamalarda bulunan Ataman, sezon başında koydukları son 8 hedefini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sezon başında kadroyu kurarken kendimize koyduğumuz gerçekçi hedef Top 8’di. Zor bir hedefti ama biz, organizasyonumuzla kurduğumuz kadroyla kendimize olan güvenimizle bunu gerçekleştirdik. Ancak bizim için çok zor bir Avrupa Ligi sezonu oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Sezon içinde birçok oyuncusunun sakatlıklar nedeniyle forma giyemediğini hatırlatan deneyimli başantrenör, “Arroyo ve Erceg dışında sezon başında kurduğumuz kadronun çoğunu sakatlıklar yüzünden kaybettik. Ancak akıllı transferlerle bunun üstesinden geldiğimizi düşünüyorum. Belki Dörtlü Final’e kalamadık ama mücadelemizle, organizasyonumuzla Galatasaray Liv Hospital olarak ülkemizi Türkiye şampiyonu gibi temsil ettiğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY, A LİSANSINI HAK EDİYOR”

Ergin Ataman, Galatasaray’ın taraftarı, kulüp yapısı ve organizasyonu sayesinde Avrupa Ligi için A lisansı almayı hak ettiğini vurguladı.

A lisansıyla ilgili görüşmelerin idareciler tarafından yürütüldüğünü aktaran sarı-kırmızılı takımın başantrenörü, şunları kaydetti:

“Galatasaray, organizasyonu, taraftar grubu ve yapısıyla önemli bir değerdir. Galatasaray için Avrupa Ligi’nde oynamak ne kadar değerliyse, Avrupa Ligi için de Galatasaray’ın bu organizasyon içinde yer alması o kadar önemlidir. Bir formül bulunacağını düşünüyorum. Galatasaray A lisansını hak ediyor. Galatasaray, son üç sezonda Türkiye’de bir yarı final, iki final oynadı ve bir kez de şampiyon oldu. Türkiye’de zirvede olan ve Avrupa Ligi’nde son 8’de olan bir takım. Seyircisi Abdi İpekçi’de müthiş bir atmosfer oluşturuyor. Avrupa Ligi’nin hedefi Avrupa’da NBA tarzı bir atmosfer yaratmaksa, Galatasaray’ın orada olması gerektiğini düşünüyorum.”