SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TKBL Play-Off Final üçüncü maçında Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank’ı mağlup etmiş ve seride durumu 2-1’e getirdi. Serinin 4. maçı 2 Mayıs Cuma günü yine Fenerbahçe’nin ev sahipliğinde oynanacak.

Maç öncesi yaşanan antrenman sürprizi sarı kırmızılı camia tarafından büyük tepkiye sebep oldu.

Bugünkü antrenman saatinin, Fenerbahçe Erkek Basketbol takımının maçının olduğu saate denk getirilmesi ve o alanda rakip takım taraftarının bulunması nedeniyle, daha erkene alınmasını isteyen Galatasaray bu isteği Fenerbahçe’ye bildirdi. Fakat sarı cacivertliler saat 18.00’da kendi kadın takımlarının antrenmanlarının olduğunu daha öncesinde ise genç ve küçük takımlarının maçlarının olduğunu belirterek geri çevirdi. Bunun üzerine sarı kızmızılıların antrenman saati değişikliği ile ilgili TBF’ye başvurusu ise olumlu sonuç vermedi.

Galatasaray Kadın Basketbol takımı, Ülker Arena’nın hemen bitişiğindeki antrenman salonuna, Fenerbahçe seyircisinin arasından geçmek zorunda kaldı.

Basketbol Federasyonunun duyarsız kaldığı duruma, Galatasaray kadın Basketbol takımının menajer ve yöneticileri tepki gösterdi.

 Hürriyet