SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF) Avrupa tarafından İspanya’da düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finallerinde yarın iki maç yapacak.

Madrid’de yapılan finallerde sarı-kırmızılılar, Fransa’dan Hyeres HandiBasket, Almanya’dan RSC Rollis Zwickau ve İtalya’dan Unipol Briantea 84 takımlarıyla B Grubu’nda yer alıyor. Galatasaray, yarın ilk maçında Unipol Briantea 84, ikinci maçında ise Hyeres HandiBasket takımlarıyla karşılaşacak.

Organizasyonda A Grubu’nda ise İspanya’dan CD Fundosa Once, Almanya’dan RSV Lahn-Dill, Fransa’dan csMbf ve İtalya’dan SSD Santa Lucia takımları yer alıyor.

“Engelsiz Aslanlar”ın B Grubu’ndaki maç programı şöyle:

Yarın:

16.45 Galatasaray – Unipol Briantea 84

21.15 Hyeres HandiBasket – Galatasaray

3 Mayıs Cumartesi:

12.45 RSC Rollis Zwickau – Galatasaray

İlk iki gün sonunda alınan sonuçlar sonrası gruplarda oluşacak sıralamaya göre 8 takım çapraz eşleşecek ve 3 Mayıs Cumartesi günü eleme maçları oynanacak. 4 Mayıs Pazar günü ise finalin de dahil olduğu klasman maçları gerçekleşecek.

Galatasaray, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nı 2007-08, 2008-09, 2010-11 ve 2012-13 sezonlarında olmak üzere dört kez kazanma başarısı göstermişti.