SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolun faşistleri ve azmettiricileri…

1 Mayıs 2014

Fenerbahçe şampiyon oldu. Haliyle Kadıköy'de bir bayram havası yaşandı… Aslında her şey güzel başlamıştı Kadıköy'de o olay yaşanana kadar. Fenerbahçe taraftarı, iki sene sonra şampiyon olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı.

İNSANLIK HIRSIZLARI

Oysa ki, her şey iyi gidiyordu. Galatasaray, resmi siteden Fenerbahçe'ye tebrik mesajı yayınladı… Bağdat Caddesi'nde, doğduğu günden beri ne yaptığını bilmeyen topluluğun bir yanlışı bütün doğruları götürdü. Taraftar kamuflajına bürünüp, Galatasaray Kulübü'nün mağazasına saldırı düzenlediler.

Yağmalama! Çevreye verilen rahatsızlık. Sevinmesini bilen taraftarları zan altında bırakmak.

SONUÇ: 15 gözaltı.

TEK ÇÖZÜM E-BİLET Mİ?

Endüstrinin bir ürünü olan futbol var daire şeklindeki dünyada… ‘Temiz futbol' diye haykıranların bir tezgahı E-bilet! Tıpkı şike davasının bir namus meselesi olduğu gibi. E-bilet'in futbol ve taraftar ilişkisinin sonu olacağını zannetmiyorum; çünkü öyle bir kültür yok Türkiye'de.

Küfür edebiyatı. Kin, nefret ve şiddet… İsyan var!

Bu uygulamayı getirenlerin öncelikli hedefi, futbolda yaşanan terörü bitirme çalışması olmalıydı. Yine olmadı, icraat yerine fiyakalı laflar yerini aldı. Teknolojik hareketler boy gösterdi. Peki bunların bu noktaya gelmesinin sebebi kim? “Kimse çıksın ortaya mı?” diyelim. Bir şeyi insanlara şart koşanlar bunun vebalini hiçbir zaman ödeyemeyecekler.

Körelmiş bir zihniyet tarafından beyinleri yıkanmaya çalışılan, spora ve renklerine tutkuyla bağlı olan bireylere sesleniyorum:

Rengine sahip çıkmak, karşıdakinin de rengine saygı duymaktır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek