SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dernekler Masası, üyelikte bir yılını doldurmayan üyelerin de yönetim kurulu üyesi olmasını öngören Beşiktaş'ın yeni tüzük maddesini kabul etmedi.

Kulüp bu nedenle olağanüstü tüzük tadil kongresine gidecek. Buna göre kulüp üyelik koşulu değiştirilecek ve bir kişi ancak 1 yılını doldurduktan sonra yönetim kuruluna girebilecek veya aday olabilecek. Dernekler Masası'nın talebi doğrulsutunda kurullarla ilgili bazı maddelerde de değişikliğe gidilecek ancak bu hususların tüzüğün esasına dair büyük bir değişiklik getirmeyeceği kaydedildi. Siyah beyazlı kulüp de bugün olağanüstü tüzük tadil kongre duyurusunu yaptı. Çoğunluk sağlanırsa 17 Mayıs, sağlanamazsa da çoğunluğa bakılmaksızın 24 Nisan'da Akatlar Spor Kompleksi'nde kongre yapılacak.

İşte kongrenin gündemi:

1 – Açılış, 2 – Toplantı Başkanlık Divanı Seçimi, 3 – Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, 4 – Tadil edilecek Tüzük maddelerinin görüşülmesi ve oy'a sunulması 5 – Dilek ve temenniler 6 – Kapanış

Kongreye  Sicil No'su 25871'e kadar (25871 dahil) ve 16.04.2014 günü çalışma saati sonuna kadar 2013 yılı aidatını yatırmış üyelerimiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na katılabilecek.

hürriyet

Yayınlanma Tarihi:19:42,