SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir otelde düzenlenen yemeğe Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, Orduspor Basın Sözcüsü Adem Türkmen, yönetici Tamer Aktaş, Orduspor Teknik Direktörü Hüsnü Özkara ve futbolcular katıldı.

Vali Çiftçi, konuşmasında, Orduspor’un bütün zorluklara rağmen başarılı bir sezon geçirdiğini belirtti. Ordusporlu futbolcuları gördüğünde sevindiğini ifade eden Çiftçi, “Sizin sahaya çıkmanız ve kazanmanız bizi çok mutlu ediyor. Ancak Orduspor sadece beni değil, gurbetteki binlerce Orduluyu da mutlu ediyor. Futbolcularımız sahaya çıkıp yendiği zaman büyük keyif alıyoruz” dedi.

Çiftçi, önlerinde sadece Şanlıurfaspor maçı olduğuna değinerek, “Takımımız bu maçı kazandığı zaman ve rakibinin de kaybetmesi durumunda doğrudan Süper Lig’e çıkma başarısını gösterecek. Ama bu olmazsa play-off’ta şansımız sürüyor. Burada oynanacak 3 maçın ardından Süper Lig’e yeniden çıkacağına yürekten inanıyoruz. Bu konuda bütün futbolcularımıza ve teknik heyete güveniyor ve başarılar diliyoruz” ifadesini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da birlik ve beraberlik adına bu gece bir araya geldiklerini söyledi.

Orduspor’a oynayacağı maçlarda güvendiklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:”Öncelikle Orduspor’u bu süreçteki başarıdan dolayı kutluyorum. Bu başarıyı her kesimin görmesi lazım. Artık Orduspor’un Süper Lig’e çıkabilmesi için önünde önce Şanlıurfaspor maçı var. Belki de bu maçı kazanan takımımız rakibinden gelecek sonuçla Süper Lig’e çıkma başarısını gösterecektir. Biz, bu sezon play-off’u garantilememize rağmen yapacağımız Şanlıurfaspor mücadelesiyle birlikte play-off’taki rakibimizi de belirlemiş olacağız. Diğer rakibimizin ne yaptığına bakmadan işimizi yapıp mutlu sona ulaşmak istiyoruz. Daha önce elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Dün Orduspor’un yanındaydık, bugün de yanındayız.”