SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Aziz Yıldırım, Cardozo ve Emenike’nin ikisini birden alacaktı. Yabancı sınırına takıldı. Yanal, Emenike’yi tercih etti.

F.Bahçe, Alper’in yanı sıra Emmanuel Emenike, Bruno Alves, Michal Kadlec ve Samuel Holmen’i transfer etti. Emenike tercihi, F.Bahçe’yi şampiyon yaptı.

Başkan Aziz Yıldırım, bir ara Oscar Cardozo  ile Emmanuel Emenike’yi birlikte almak istedi. Ancak yabancı kontenjanı boşaltılamayacağı için ikisi arasında tercih yapmak gerekti. Ersun Yanal’ın fikri soruldu. Biri gençti gelecek vaadediyordu. Diğeri yaşlıydı, kariyeri belliydi. Yanal, Cardozo yerine F.Bahçe’de forma giymeden ağlayarak Spartak Moskova’ya giden Emenike’yi seçti. Yanal, Cardozo’yu istese Emenike, F.Bahçe’de oynamayacaktı.

ŞAMPİYON KADRO Ersun Yanal’ın ilk icraatı ekibini kurmak oldu. Doktor Burak Kunduracıoğlu dahil kendi ekibini getirdi. İsmail Kartal hariç Volkan Kazak, Recep Karatepe ve Murat Öztürk ile Samandıra yenilendi.

SALİH’İN BİTTİĞİ MAÇ F.Bahçe 2-0 öndeydi. Salih 58’de girdi. Konya 3-2 kazandı. Salih de uzun süre makasa alındı.

Konya, Salih Uçan’ın ipinin çekildiği maç oldu. Salih oyuna girdiğinde F.Bahçe Yobo ve Emre’nin golleriyle 2-0 öndeydi. Futbolcular, Ersun Yanal’a “Hata bizim hoca, senin suçun yok” dedi. Ama o gün Salih kızağa çekildi, uzun süre makas yedi. Roma, bonservisine 10 milyon euro verdiği gün Başkan Aziz Yıldırım Salih’i idmanda yanına çağırdı. Salih daha sonra o günü anlatırken, “Çok heyecanlandım, ayaklarım titredi” dedi. Yıldırım, oyuncusunun saçlarını okşadı.

LEFTER GİBİ OLACAKSIN Başkan Yıldırım, “Bak oğlum! Roma senin bonservisine 10 milyon euro verdi. Ama ben seni satmayacağım. Bunu bil. Sen Alper ile birlikte F.Bahçe’nin gelecekteki yüzüsün. Canlar, Lefterler gibi bu kulübün tarihine adını yazdıracaksın. Biraz sabırlı ol. Hocanın sözünü dinle. Gelecek günler senin için çok önemli” dedi. Salih, Roma’dan teklif olduğunu o gün öğrendi.

KUYT’A ÇOK GÜVENDİ Ersun Yanal, tüm oyun planlarını Dirk Kuyt’ın üzerine kurdu. Kaptanlar Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ile sürekli iletişim halinde oldu. Kaptanlarıyla sürekli yakın ilişki içinde kaldı.

SOW’U 1 GÜNDE ÇÖZDÜ Kadro genişti, yabancılar içinde oynamayanlar sorundu. Herkes Dünya Kupası’na gitmek istiyordu. Sow-Emenike tercihleri kriz çıkardı. Ersun Yanal, kimi oynatacağını, neden oynatmadığını oyuncusunu kenara çekip açıklıyordu. Sow krizinin Alex gibi bitmesinden korkuldu. Yanal, krizi bir günde çözdü. Sow’la oturdu konuştu. Ersun Hoca Sow’dan sonra da sorunları hep aile içinde konuşarak çözüme kavuşturdu.

Akşam