SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de Chelsea’nin Liverpool’u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından oyun sistemi nedeniyle eleştirilen Jose Mourinho, futbol felsefesine sahip çıktı.

Liverpool Menajeri Brendan Rodger’ın başını çektiği eleştirilere yanıt veren Mourinho “Futbol dünyasında herkes filozof. Futbol hakkındaki her şeyi benden daha iyi bildiklerini sanıyorlar. Ama gerçek gerçektir. İyi savunma yapmayan bir takımın çok fazla kazanma şansı yoktur. Fazla gol atamayan takımlar, fazla gol yerlerse bu büyük bir problem olur” dedi.

Takımların hücum ve savunmada dengeli olmaları gerektiğini belirten Portekizli çalıştırıcı “Benim bildiğim futbol bu. Chelsea’de ilk çalışmaya başladığım zamanlarda “Eğer Cech gibi topu rakip ceza sahasına atabilen bir kaleciniz ve Drogba gibi her hava topunu alabilen bir forvetiniz varsa kısa pas oynamak için aptal olmalısınız” demiştim. Şimdi de “Eğer rakibinizin hızlı hücumcuları varsa, onlara arkada geniş alan bırakmak için aptal olmalısınız” diyorum” şeklinde konuştu.

Kendisini en sert eleştiren isimlerden biri olan Rodgers hakkında da konuşan Mourinho “O benim arkadaşım. Onu ilk kez genç bir antrenörken tanımıştım. Karşılaşmadan sonra söylediği sözleri unuttum. Çünkü dün bizi sergilediğimiz mücadele ve aldığımız galibiyet nedeniyle kutladı. Rodgers akıllı adamdır. Karşılaşmanın ardından evine gidip maçı bir kez daha seyretmiş ve neler olduğunu anlamıştır” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:14:36,