SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kapalı Çarşı sarı-lacivert!

Spor Toto Süper Lig'de 2013-2014 sezonunun bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe'de taraftarların kutlamaları devam ediyor.

Güncellenme: 12:28, 01/05/2014
Kapalı Çarşı sarı-lacivert!

İstanbul Kapalı Çarşı’da bulunan Fenerbahçeli esnaf Kürkçüler Çarşısı ve Kürkçüler Kapısı’na halaylar, davul-zurna ve meşaleler eşliğinde Aziz Yıldırım posteri ve Fenerbahçe bayrakları astılar.

Sarı lacivertli kulübün tribün lideri olduğunu söyleyen Melih Berkan, Cihan mikrofonlarına yaptığı açıklamada, “Çarşıyı bayraklarla donattık. Aziz başkanımızın posterini astık buraya. Biz biliyorsun 3 Temmuz 2011 sürecinden beri bir haksızlık yaşıyoruz. Biz Fenerbahçeliler olarak hem Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz hem Fenerbahçeliyiz. Takımımızla gurur duyuyoruz. Bana göre tarihimizin en anlamlı şampiyonluğunu kazandık, en önemli şampiyonluğunu yaşadık diye düşünüyoruz.” dedi.

Sarı lacivertli kulübün taraftarı, kupayı aldıktan sonra Kürkçüler Çarşısı’nda yine kutlama yapacaklarını da belirterek, “Kutlamalar yapacağız, kupamızı statta aldıktan sonra burada pastalar keseceğiz. 11 Mayıs’ta kupayı alacağız, 12 Mayıs’ta da burada kutlama yapacağız. Kapalı çarşının her yerinde bayraklar var. Biz burada Kürkçüler Çarşısı’nda olduğumuz için bu bayrakları astık. Asmaya da devam ediyoruz. Kalpakçılar Çarşısı’nın hazırladığı buranın en uzun bayrağını da asacağız. Kalpakçılar Çarşısı’na en uzun bayrağı da asacağız. Nuriosmaniye Caddesi’nden Beyazıt’a kadar tek parça bayrak asılacak. Bir kilometreye yakın bir bayrak.” diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Kapalı Çarşı esnafı Fenerbahçe’nin şampiyonluğundan dolayı çok mutlu olduklarını da sözlerine eklediler.

Yayınlanma Tarihi:20:16,