SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özdilek, kırmızı-siyahlı takımın altyapı oyuncularıyla Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’ndeki söyleşide bir araya geldi.

Söyleşinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özdilek, matematiksel olarak Avrupa hedeflerinin devam ettiğini hatırlatarak, Galatasaray maçının bu anlamda kendileri için önemli olduğunu belirtti.

Özdilek, sarı-kırmızılı rakipkerini yenmeleri durumunda Avrupa yolunda avantajlı konuma geleceklerinin altını çizerek, “Galatasaray maçı Avrupa kupaları adına belirleyici bir karşılaşma. İstanbul’daki düşüncemiz kazanma odaklı olacak. Bunu net söyleyebilirim” dedi.

Ligde ilk 8 hafta dışında küme düşme adına birkaç hafta dışında sıkıntılı süreç yaşamadıklarını anlatan Özdilek, “İlk 8 haftadan sonra üzerine koyarak yoluna devam eden bir Gençlerbirliği var. Bugün itibarıyla topladığımız 44 puan önemli ama daha alınabilecek 9 puan var. Sonlar çok önemli” diye konuştu.

Özdilek, oyun anlayışlarını sahaya yansıtmaları durumunda İstanbul’dan istediklerini alarak döneceklerine inandığını dile getirerek, “Kolay bir müsabaka olmayacak. Galatasaray’ın da Şampiyonlar Ligi’ne katılma iddiası var. Ancak istediklerimizi yaparsak saha içerisinde avantajlı olacağımızı düşünüyorum. Keyifli bir müsabaka olacak. Galatasaray’ı yenerksek Avrupa kupalarına katılma adına iddialı takımların arasına gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Cezalı ve sakat futbolcuların çokluğuna değinen Özdilek, şöyle devam etti:

“Kulusic ve Tosic cezalı, Özgür ise sezonu kapattı. Stancu da büyük bir ihtimalle sezonu kapattı. Doğa’nın üst adalesinde yırtık var ve bu oyuncuyla ilgili henüz net bir şey söylenmedi. Bu kadar eksik oyuncuya rağmen takım bütünlüğünü sağlamamız çok önemli. Saha içinde takım bütünlüğünü yansıtabilirsek, istediğimizi elde edeceğimizi düşünüyorum. Kazanma odaklı gideceğimizi tekrarlamak istiyorum.”

“OYUNCULARIMA HEP GÜVENDİM”

Özdilek, Gençlerbirliği’nin düşme hattından kurtularak Avrupa kupaları için iddialı bir konuma gelmesindeki rolünün sorulması üzerine, “Hem kendi ekibime hem de oyuncu grubuma hep güvendim. İlk 8 haftada skor açısından yaşananlar oyuncuları zihinsel anlamda biraz daha aşağıya çekmiş olabilir. Akabinde maçların kazanılması oyuncuları fiziksel ve zihinsel olarak yukarı taşıdı” yanıtını verdi.

Kırmızı-siyahlı futbolcuların işlerini yaparken keyif almaya çalıştığına işaret eden Özdilek, son üç haftayı da en iyi şekilde bitirmek istediklerini kaydetti.

“ŞİFO”DAN GENÇ FUTBOLCULARA TAVSİYELER

Şifo” lakaplı teknik direktör Mehmet Özdilek, genç futbolcularla katıldığı söyleşide de altyapı eğitiminin önemini vurguladı.

Gençlerbirliği’nin genç oyuncularına “doğru tercih yapmaları” tavsiyesinde bulunan “Şifo”, “Hayatımda başarıyı hep birinci hedef olarak belirledim. Ekonomi tarafını düşünmedim. Siz başarılı olursanız ekonomi tarafı da güçlenerek gelecektir” diye konuştu.

Gençlerden geleceği ilişkin planlarını şimdiden yapmalarını isteyen Özdilek, şunları kaydetti:

“Futbolu 35 yaşında bırakacağımı 20 yaşında biliyordum. Daha yolun başındasınız. Planınızı şimdiden yapın. Çok uzun bir maratonunuz olacak. Kariyerinizde dalgalanmalar olsa da asla vazgeçmeyin. Hem okuyacaksın hem de mesleğinizde daha ileriye gitmeye çalışacaksınız. Aynı zamanda heyecanınızı da hiçbir zaman kaybetmeyin. Heyecanımı yitirdiğim an bu mesleği bırakırım. Oyuncularım da heyecanlanmadan buraya geleceklerse gelmesinler.”

Söyleşide başkent ekibinin altyapısından yetişen kaleci Ramazan Köse, Uğur Çiftçi, Ahmet Çalık ve Yusuf Emre Gültekin de yer aldı. Gençlerbirliği serüvenlerini anlatan futbolcular, genç oyunculara tavsiyelerde bulundular.

Yayınlanma Tarihi:18:07,