SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi play-off finalinde Halkbank’a yenilerek şampiyonluğu kaybeden Fenerbahçe Grundig’e, önümüzdeki yıl yatırım yapılmayacak. Karşılaşmada hakemin kararlarına büyük tepki gösteren Fenerbahçe camiası, önümüzdeki yıl erkek voleybol takımına bütçe ayırmama kararı aldı.

Hürriyet’e konuşan Fenerbahçe’nin Voleybol Şube Sorumlusu Hakan Dinçay “Fenerbahçe voleybolda çıtayı yükselten takım…Bugün sürekli Avrupa'da başarı geliyorsa Fenerbahçe'nin çıtayı yükseltmesi sayesindedir…Ama artık insanların bazı şeyleri anlaması gerek. Erkek takımına yaptığımız yatırımı kesiyoruz…Bundan sonra erkek takımında küçülmeye gidip sadece kadın takımına yatırım yapacağız” açıklamasını yaptı.

Halkbank ile sorunları olmadığını da belirten Dinçay “Onlar oyunlarını oynadılar kazandılar. Başkan Aziz Yıldırım, maçtan sonra ayağa kalkarak Halkbank'ı alkışladı. Ben aşağıya inerek tek tek ellerini sıktım. Ama Fenerbahçe erkek voleybolda bir ekol olmuştur. Rakibimizin bütçesi 20 milyonları bulurken biz çok daha düşük bütçelerle sadece takım oyunu ile başarılı olduk” dedi.