SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hafif ve yarı orta sıklet dünya şampiyonu ABD’li profesyonel boksör Floyd Mayweather, sahibi Donald Stirling’in ömür boyu men cezası aldığı NBA takımı Los Angeles Clippers’ı satın almakla ilgilendiğini bildirdi.

Mayweather, NBA’in internet sitesinde yer alan açıklamasında, ırkçı ifadeler içeren ses kaydı nedeniyle sahibi Donald Sterling’in ömür boyu men ve 2,5 milyon dolar para cezası aldığı NBA takımlarından Los Angeles Clippers’ı, satın almak istediğini belirtti.

Kariyerinde çıktığı 45 maçın tamamını kazanan 37 yaşındaki boksör, hissenin çoğunluğunu elinde bulunduracağı bir grupla ortak hareket edeceklerini ifade ederek, “Clippers’ı almak istiyor muyuz? Evet, istiyoruz. Clippers’ı satın almak konusunda çok ilgiliyim. Takımı almak istiyoruz ve bunu yapacak gücümüz var” dedi.

Dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olan Mayweather’ın, takımı almasının önünde bazı engeller bulunuyor. Bunlardan biri, ilişki yaşadığı kadınlara karşı şiddet ve tacizden dolayı aldığı kamu hizmeti, hapis gibi cezalar, diğeri de NBA maçlarının da içinde bulunduğu birçok spor karşılaşmasına bahis oynaması.